strona główna Aktualności Inter Cars i logistyka
2021-07-20, ostatnia aktualizacja 2021-07-20 15:17

Inter Cars i logistyka

Fot. Inter Cars

Fot. Inter Cars

Za sprawną logistykę w Inter Cars odpowiada firma ILS. Zajmuje się ona usługami związanymi z magazynowaniem i dystrybucją produktów dla podmiotów z Grupy Inter Cars oraz firm zewnętrznych.

W ciągu całego 2020 roku magazyny ILS przyjęły ponad 117 mln sztuk towaru, a wydanych zostało ponad 116 mln sztuk. Z kolei powierzchnie magazynowe, którymi zarządza ILS w Polsce to ponad 195 tys. m2.

ILS ma trzy główne centra logistyczne: Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju (Zakroczym, Czosnów), Zachodnie Centrum Logistyczne w Komornikach, Południowe Centrum Logistyczne w Sosnowcu.

Szczególnie ważne dla logistyki Inter Cars jest Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu wraz z przyległym magazynem w Czosnowie. W obiekcie w Zakroczymiu składowane są wszystkie grupy towarów, oprócz części karoseryjnych oraz akcesoriów i części motocyklowych, które znajdują się w Czosnowie. Jest to najnowocześniejszy obiekt w łańcuchu dostaw Inter Cars. W 2020 roku zakończyła się jego rozbudowa o piątą halę magazynową.

Hale w Zakroczymiu wyposażone są m.in. w zabudowę regałową o wysokości do ok. 10 m, która przeznaczona jest do składowania olejów, smarów, płynów oraz elementów metalowych, czyli tzw. gabarytów. Dodatkowo wykorzystywana jest tam nowoczesna technologia w postaci specjalnie zaprojektowanego systemu do sortowania towarów. Składa się on ze stacji przyjęcia dostaw i zwrotów, taśmociągów, sortera towarów (crossbelt sorter, dzielącego towar na klientów) i sortera opakowań wysyłkowych (shoe sorter, dzielącego opakowania wysyłkowe na kierunki).

Za dystrybucję na południu Polski i dalej poza granicę na południe odpowiada głównie Centrum Logistycznego w Sosnowcu z łączną powierzchnią wynoszącą 54 tys. m2. W ramach swoich zadań zajmuje się m.in. obsługą jednego z klientów 3PL, a także stanowi największe zaplecze dla sieci w kwestii opon, umożliwiając składowanie 300 tys. sztuk.

Zachodnie Centrum Logistyczne w Komornikach to najmniejszy obiekt prowadzony przez ILS w Polsce. Jego powierzchnia to 18 tys. m2. Poza krajowym rynkiem, obiekt obsługuje również zamówienia internetowe z rynku niemieckiego (motointegrator.de).

Oprócz sieci Inter Cars, w magazynach w Zakroczymiu oraz Komornikach ILS obsługuje zamówienia klientów detalicznych z kanałów internetowych. W 2020 roku ILS dokonał rozbudowy strefy e-commerce w lokalizacji Zakroczym.

Więcej informacji: www.wybieramintercars.com.pl

Tagi

Inter Cars Wasi dostawcy

Podobne

Polecane