strona główna Układy elektryczne i elektroniczne iBSG 48 V - zintegrowany rozrusznik Valeo
2021-08-19, ostatnia aktualizacja 2021-08-19 10:44

iBSG 48 V - zintegrowany rozrusznik Valeo

Fot. Valeo

Fot. Valeo

Regulacje prawne dotyczące emisji CO2 i innych zanieczyszczeń stają się coraz bardziej rygorystyczne, a konsumenci coraz liczniej zwracają się ku bardziej ekologicznym rozwiązaniom. Producenci samochodów i dostawcy części stają przed koniecznością opracowywania produktów przyjaznych środowisku.

iBSG 48 V to dostępny na rynku wtórnym zintegrowany rozrusznik napędzany paskiem – innowacyjne rozwiązanie, zmniejszające emisję CO2.

Dzięki niemu Valeo sprostało wyzwaniu zwiększenia osiągów pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa.

Rozwój pojazdów elektrycznych

Technologia start-stop, zapoczątkowana przez Valeo w 2010 r. wraz z systemem i-StARS, była liczacym się krokiem. Od tego czasu powstają coraz bardziej złożone rozwiązania technologiczne prowadzące do zmniejszanie emisji CO2, w tym technologia 48 V, która w nadchodzących latach stanie się powszechna. Szacuje się, że pojazdy elektryczne i technologia 48 V zdominują rynek do 2030 roku.

System o wysokiej wydajności

W 2017 roku Valeo zaczęło dostarczać systemy alternatorów iBSG 48V z wbudowaną elektroniką na pierwsze wyposażenie samochodów. Działają one jako alternator i rozrusznik, a dodatkowo pełnią cztery dodatkowe funkcje:

  • ładują akumulator w celu wspomagania silnika i zasilania układów stanowiących wyposażenie pojazdu;
  • wspomagają silnik podczas jazdy ze stałą prędkością (na przykład na głównych autostradach), co zmniejsza zużycie paliwa;
  • generują dodatkowe doładowanie silnika podczas przyspieszania;
  • pozwalają na jazdę samochodem w trybie wyłącznie elektrycznym na krótkich dystansach.

Funkcje te zmniejszają zużycie paliwa, a tym samym emisję CO2 nawet o 6% w porównaniu ze standardowym systemem start-stop (standard WLTP).

System iBSG jest produkowany w zakładach Valeo w Étaples w północnej Francji – jednej z największych fabryk elementów elektrycznych w Europie, i został zainstalowany w kilkuset tysiącach pojazdów azjatyckich, niemieckich, brytyjskich i francuskich.

Ekologiczne wyzwanie dla Valeo

Dzięki systemowi iBSG Valeo aktywnie przyczynia się do elektryfikacji pojazdów, skutecznie reagując na aktualne problemy środowiskowe i prawne. Grupa produkuje rocznie 30 milionów elektrycznych podzespołów, potwierdzając swoje wieloletnie know-how w produkcji systemów elektrycznych. Dzienna produkcja zakładu w Étaples wynosi obecnie prawie 30 000 podzespołów elektrycznych, a duże zapotrzebowanie ze strony producentów samochodów przyczynia się do zwiększania zdolności produkcyjnych systemów 48 V. Już teraz 15 numerów części iBSG 48 V przeznaczonych dla specjalistów zajmujących się naprawami samochodów jest dostępnych na rynku wtórnym.

W maju 2020 roku francuski prezydent Emmanuel Macron wybrał zakład w Étaples do prezentacji rządowego programu wspierania przemysłu motoryzacyjnego przez uczynienie go bardziej ekologicznym i konkurencyjnym.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.valeoservice.pl.

Tagi

Rozrusznik 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2