strona główna Biznes Nowe centrum LKQ
2021-09-08, ostatnia aktualizacja 2021-09-08 13:20

Nowe centrum LKQ

Fot. LKQ

Fot. LKQ

Arnd Franz, dyrektor generalny LKQ Europe i Yanik Cantieni, dyrektor finansowy, oficjalnie zainaugurowali działalność centrum innowacji i obsługi LKQ w Katowicach.

W ośrodku LKQ ponad 30 pracowników zajmuje się cyfrową transformacją. Dotyczy to m.in. usług świadczonych za pośrednictwem aplikacji. W najbliższych lata planowane jest powiększenie zespołu do 250 osób.

„Dzięki obiektowi w Katowicach nasze przedsiębiorstwo będzie bardziej elastyczne, efektywne kosztowo i zyska mocniejszy międzynarodowy charakter” – mówi Yanik Cantieni, dyrektor finansowy LKQ Europe.

Z pracy nowego centrum LKQ skorzystają wszystkie oddziały LKQ Europe. Będą one mogły zlecać zadania jednemu z dwóch ośrodków: w Katowicach i Bengalurze (Indie).

O LKQ Europe

LKQ Europe GmbH z siedzibą w Zug (Szwajcaria) wchodzi w skład grupy LKQ Corporation. Jest wiodącym dystrybutorem na rynku części zamiennych do samochodów osobowych, samochodów dostawczych i pojazdów przemysłowych w Europie. Firma zatrudnia obecnie około 26 000 osób w ponad 20 krajach Europy. Jej sieć liczy 1 tys. oddziałów, a w 2020 r. odnotowała przychód w wysokości 5,49 mld USD. Organizacja zaopatruje około 100 tys. niezależnych warsztatów w ponad 20 krajach.

Grupę reprezentują firmy Euro Car Parts, Fource, RHIAG Group, Elit, Auto Kelly, STAHLGRUBER Group, jak również specjalistyczna firma recyklingowa Atracco. LKQ jest również udziałowcem mniejszościowym w spółce Mekonomen.

TagiWasi dostawcy

Polecane