strona główna Aktualności Dobór nowych amortyzatorów
2021-10-29, ostatnia aktualizacja 2021-10-29 15:14

Dobór nowych amortyzatorów

Fot. Bilstein

Fot. Bilstein

Katalog na stronie bilstein.com usprawnia znalezienie odpowiedniej referencji amortyzatorów i elementów zawieszenia.

Bilstein specjalizuje się w projektowaniu i produkcji amortyzatorów i elementów zawieszenia. Od tego czasu katalog referencji jest stale powiększany nie tylko o fabryczne zamienniki z serii Replacement, ale też alternatywne modele Performance. Są one zgodne z dopuszczeniami koncernów samochodowych w granicach dalszej modyfikacji. Daje to kierowcy znacznie większy wybór, ale ich dopasowanie do konkretnego egzemplarza pojazdu nie zawsze jest jednoznaczne.

Powodem może być pewne uproszczenie procesu wyszukiwania nawet przez doświadczonego mechanika, oraz skomplikowana oferta wariantów niektórych producentów samochodów. Dlatego warto dysponować dokładnymi danymi pojazdu (poza marką, modelem, rokiem produkcji i rodzajem nadwozia). Ich uzupełnieniem powinna być wiedza o pojemności i mocy silnika, skrzyni biegów, rodzaju osi, napędu, rozwiązania zastosowanego w budowie zawieszenia, a nawet wersji wyposażenia.

Nawet w dwóch identycznie wyglądających modelach samochodu mogą być użyte na przykład albo klasyczne amortyzatory albo kolumny McPhersona albo konstrukcje do układu o zmiennej sile tłumienia. Co więcej, różnice sprowadzają się także do średnicy osadzenia, długości skoku koła, bądź sprężyny czy dopuszczonego obciążenia osi. W przypadku niektórych producentów można posiłkować się specjalnym, umieszczonym na tabliczce znamionowej, kodzie.

Wskazanej przez wyszukiwarkę Bilsteina referencji towarzyszą informacje dotyczące zawartości opakowania. W jednym przypadku mogą to być kompletne zestawy, w innym należy zamówić osobno elementy górnego mocowania, osłony czy odboje. Przeoczenie tego etapu wydłuży czas pobytu samochodu w warsztacie.Wasi dostawcy


Podobne

Polecanever. 2023