strona główna Biznes Bilstein podsumowuje rok 2021 na polskim rynku
2022-01-19, ostatnia aktualizacja 2022-01-19 12:07

Bilstein podsumowuje rok 2021 na polskim rynku

Bilstein

W strukturze sprzedaży amortyzatorów marki Bilstein w Polsce dynamicznie wzrósł udział referencji B6 z serii Performance. Dużym zainteresowaniem mechaników cieszyły się szkolenia on-line przygotowane we współpracy z firmą Schaeffler.

Działalność marki Bilstein w Polsce koncentruje się na aftermarkecie, czyli już użytkowanych samochodach osobowych i lekkich dostawczych. Głównymi klientami, poprzez sieci dystrybutorów, są niezależne warsztaty. Już przed rokiem konieczność utrzymania dystansu społecznego przełożyła się na intensywność wykorzystania własnego, często kilkuletniego samochodu osobowego, co zwiększyło zapotrzebowanie na usługi warsztatów i popyt na części, w tym amortyzatory.

„Teraz wskazałbym na rosnącą popularność wszelkich dostaw realizowanych przez kurierów prosto pod drzwi zamawiającego – mówi Tomasz Siemek, brand manager marki Bilstein w Polsce.­ – Przez to zawieszenie wykorzystywanych furgonetek jest niewspółmiernie obciążane i szybciej ulega zużyciu. Ich właściciele, mając do wyboru wymianę na seryjne amortyzatory B4 Bilstein Replacement lub udoskonalone pod kątem użytkowym odpowiedniki z serii Bilstein B6 Performance, częściej wybierają te drugie. Inną grupą pojazdów, w których te referencje cieszą się rosnącą popularnością, są auta wyposażone w haki do przyczep oraz kampery”.

Po części jest to zasługa prowadzonych działań promocyjnych, w których zestawiano praktyczne różnice pomiędzy amortyzatorami z serii B4 i B6. Do wzrostu znajomości marki Bilstein w Polsce przyczynia się również kontynuacja akcji z bezpłatnym testerem zawieszenia. Miejscem jej prowadzenia są lokalne warsztaty, które zapraszają do udziału swoich obecnych i potencjalnych klientów. Dotychczas z takiej możliwości skorzystało ponad pięć tysięcy kierowców. Przy okazji jest to forma szkoleń dla mechaników.
Z myślą o osobach zajmujących się zawodowo wymianą amortyzatorów przygotowano również cykl szkoleń on-line. Poprowadzono je we współpracy z firmą Schaeffler, co pozwoliło na zaprezentowanie materiału obejmującego różne aspekty działania, uszkodzeń i naprawy elementów zawieszenia.Tagi

Bilstein Wasi dostawcy


Podobne

Polecanever. 2023