strona główna Biznes Udany rok marki Textar
2022-01-20, ostatnia aktualizacja 2022-01-20 14:28

Udany rok marki Textar

TMD Friction

Pomimo nieprzewidywalnej z powodu pandemii sytuacji na wielu rynkach, marce Textar udało się w roku 2021 utrzymać dostępność produktów, ale także rozszerzyć asortyment.

Oferta marki powiększała się systematycznie o nowe referencje klocków i tarcz hamulcowych, wśród nich Textar jako pierwszy udostępnił produkty F1rst to market do sprzedaży na niezależnym rynku samochodowych części zamiennych. Nowe klocki i tarcze przeznaczone są do samochodów z różnych segmentów i roczników, m.in. do Škody Octavii, terenowego Jeepa Wranglera, sportowej Cupry Formentor czy samochodów dostawczych Volkswagen Crafter i Man TGE.

Textar wdrożył też innowacje w postaci m.in. nowych etykiet na opakowaniach klocków hamulcowych dla pojazdów użytkowych oraz chroniącej przed podróbkami plomby zabezpieczającej PROriginal.

W ubiegłym roku, kiedy było to możliwe, trenerzy techniczni TMD Friction, właściciela marki Textar, prowadzili szkolenia stacjonarne w ramach konceptu Textar Brake Clinic. To kompleksowe, spersonalizowane wsparcie dla warsztatów zajmujących się obsługą układów hamulcowych, które pozwala poprawić jakość świadczonych usług w zakresie napraw układu hamulcowego oraz osiągać lepsze wyniki sprzedażowe. W 2021 roku, mimo okresów obostrzeń, udało się przeprowadzić prawie 50 szkoleń Textar Brake Clinic w warsztatach i serwisach w całej Polsce; wzięło w nich udział ponad 300 mechaników. Ukoronowaniem tych działań był zorganizowany na torze Driveland event szkoleniowy Textar Brake Clinic, na który zaproszono 30 wyróżnionych mechaników z całego kraju.

Uzupełnieniem spotkań stacjonarnych były cykliczne webinary techniczne, cieszące się niesłabnącą popularnością.
Inną wartą przypomnienia akcją było szkolenie na torze Silesia Ring przygotowane przez Textar wspólnie z firmami Hart oraz Budweg, poświęcone promowaniu wiedzy na temat jakości produktów ciernych.
Dopełnieniem działań tego typu były inicjatywy lokalne. W Polsce, od połowy ubiegłego roku, marka związana jest z pasieką Roi Się i została mecenasem kilku rodzin pszczelich mieszkających w żółto-czarnych ulach zlokalizowanych w pobliżu Puszczy Iłżeckiej.

 

Tagi

TMD Friction  TEXTAR 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2