strona główna Wydarzenia "Naładuj się wiedzą" - VARTA na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników
2022-02-08, ostatnia aktualizacja 2022-02-08 10:28

"Naładuj się wiedzą" - VARTA na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

Naładuj się wiedzą - akcja marki VARTA

VARTA

Naładuj się wiedzą - akcja marki VARTA

Bez dobrego akumulatora ani rusz, a szczegółową wiedzę na ich temat powinien mieć każdy mechanik. Dzięki marce VARTA zdobędą ją uczestnicy XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Akumulatory kwasowo-ołowiowe - na rynku jest ich do wyboru do koloru, ale jak się odnaleźć w tej bogatej ofercie? Jak prawidłowo diagnozować i dobierać akumulatory do danego modelu pojazdu, jak go zamontować w nowoczesnym aucie przepełnionym elektroniką, a wreszcie co zrobić z akumulatorem, który nie nadaje się do dalszego użytku?
To bardzo bogata i szczegółowa wiedza niezbędna w codziennej pracy mechanika samochodowego, którą z pewnością doceni każdy klient warsztatu. Wraz z zawrotnym tempem rozwoju motoryzacji, na rynku pojawiają się coraz bardziej zaawansowane technologie akumulatorów.

- Rozpoczynamy współpracę z marką VARTA, co nas ogromnie cieszy. Co roku staramy się zaproponować uczestnikom Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników nowe aktywności. Akumulatory samochodowe to obecnie bardzo bogaty obszar motoryzacji. Dlatego zależy nam, aby młodych i zawodowych mechaników uczulić na to jak należy traktować ten tak istotny element każdego pojazdu” – mówi Adrian Dekowski Prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Dzięki akcji „Naładuj się wiedzą” marki VARTA, która rozpoczyna właśnie współpracę z Ogólnopolskimi Mistrzostwami Mechaników, ich uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję zgłębić tajniki wiedzy o akumulatorach samochodowych. O ich niezwykle istotnej roli w prawidłowej eksploatacji samochodu świadczą statystyki. Z danych ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) wynika, że w 2020 r. prawie 46% wszystkich awarii samochodów na drodze spowodowane było złym stanem akumulatora. To pokazuje jak bardzo obciążone są akumulatory w pojazdach. Dostarczają energię do coraz większej ilości odbiorników, które potrzebują coraz więcej mocy.

- Od lat współpracujemy z warsztatami samochodowymi. Zachęcamy mechaników do działań prewencyjnych i do sprawdzania stanu akumulatorów w pojazdach kierowców, dostarczamy narzędzia ułatwiające diagnostykę, montaż czy dobór odpowiedniego akumulatora do pojazdu. Cieszymy się, że nasi eksperci będą mogli podzielić się wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników” – podkreśla Magdalena Broszkiewicz, Marketing Manager Clarios Poland, właściciela marki VARTA.

Materiały edukacyjne przygotowane przez ekspertów marki VARTA dostępne są za pośrednictwem Akademii Młodego Mechanika w ramach akcji „Naładuj się wiedzą”, której ambasadorem jest Grzegorz Duda, współtwórca i ambasador Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i Akademii Młodego Mechanika, wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo.Na każdym etapie Mistrzostw ich uczestnicy będą mogli sięgnąć po materiały przygotowane przez ekspertów marki VARTA. Udostępnią oni także testy sprawdzające wiedzę, dzięki którym uczestnicy z najwyższą liczbą punktów, otrzymają „zieloną kartę” i prawo udziału w finałach bez względu na wynik eliminacji.

https://mistrzostwamechanikow.pl


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2