strona główna Wydarzenia Centrum Szkoleniowe ZF Aftermarket
2022-02-25, ostatnia aktualizacja 2022-02-25 12:32

Centrum Szkoleniowe ZF Aftermarket

Centrum Szkoleniowe przy ul. Merkurego 48C w Kozerkach, gmina Grodzisk Mazowiecki

ZF Aftermarket

Centrum Szkoleniowe przy ul. Merkurego 48C w Kozerkach, gmina Grodzisk Mazowiecki

ZF Aftermarket prezentuje nowe Centrum Szkoleniowe z zaawansowaną ofertą dla mechaników. Powstało ono z myślą o rosnących potrzebach rozwoju pracowników branży motoryzacyjnej. Obiekt i oferta zostały przystosowane do profesjonalnego szkolenia mechaników obsługujących samochody osobowe oraz użytkowe, którzy korzystają w codziennej pracy z produktów marek Lemförder, Sachs, TRW i ZF

W ramach konceptu ZF [pro]Tech firma ZF Aftermarket od lat prowadzi specjalistyczne szkolenia, mające na celu rozwój kompetencji pracowników warsztatów i partnerów z rynku aftermarketowego. Wiedza pochodząca bezpośrednio od producenta części samochodowych, oferta dydaktyczna dopasowana do zmieniających się trendów w motoryzacji i wykwalifikowana kadra – to tylko niektóre elementy profesjonalnej oferty szkoleniowej firmy. Powstanie Centrum oraz wzbogacenie programu szkoleń o diagnostykę pojazdów ciężarowych stanowi kolejny krok w intensywnym rozwoju kompetencji firmy, co spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony branży warsztatów samochodowych.

Firma ZF Aftermarket kładzie szczególny nacisk na rozwój mechaników z warsztatów zrzeszonych w ramach konceptu ZF [pro]Tech w całej Polsce. Idea opiera się na zapewnieniu członkom dostępu do specjalistycznej wiedzy przekazanej w profesjonalny, a jednocześnie przystępny sposób. Doskonale przystosowany do tego celu obiekt powstał w Kozerkach pod Warszawą. Atrakcyjna lokalizacja w centrum Polski, w bliskiej odległości od głównych tras wylotowych, to duża wygoda dla uczestników szkoleń, którzy dojeżdżają z całego kraju.

Na terenie Centrum oprócz pomieszczeń biurowych znajdują się dwie sale wykładowe, w których przeprowadzane są zajęcia teoretyczne. Zdobytą wiedzę uczestnicy mogą sprawdzić podczas warsztatów praktycznych. Do dyspozycji uczestników pozostaje gama takich produktów, jak np. skrzynia biegów ZF AS Tronic, skrzynia biegów TraXon czy Intrader ZF 3 generacji marek ZF Aftermarket: Lemförder, Sachs, TRW i ZF. Hala szkoleniowa o powierzchni 450 mkw. wyposażona jest także w pojazdy specjalnie dostosowane do ćwiczeń, na których mechanicy szlifują umiejętności praktyczne. Są to np. BMW G31 i Volkswagen Passat oraz samochód ciężarowy. ZF Aftermarket dysponuje wykwalifikowaną kadrą szkoleniową, która będzie przekazywać mechanikom kompleksową wiedzę techniczną. Zespół ekspertów tworzą: Wojciech Gałczyński – kierownik Centrum Szkoleniowego, manager ds. szkoleń w segmencie pojazdów ciężarowych i asortymentu obsługowo-serwisowego, specjalizujący się w szkoleniach z naprawy i diagnostyki skrzyń biegów pojazdów użytkowych; Grzegorz Fedorowicz – kierownik ds. konceptów warsztatowych i segmentu pojazdów ciężarowych ZF Aftermarket; Michał Głażewski – regionalny kierownik zespołu technicznego IAM; Zbigniew Piotrowski – ekspert ds. szkoleń technicznych w segmencie samochodów osobowych oraz Maciej Federowicz i Grzegorz Arbajter – eksperci ds. konceptów warsztatowych.

Plany dalszego rozwoju oferty szkoleniowej
Rosnąca potrzeba szkoleń związana z dynamicznym rozwojem rynku motoryzacyjnego powoduje, że oferta dydaktyczna firmy jest nieustannie rozwijana. W roku 2022 w ramach konceptu ZF [pro]Tech planowane jest wprowadzenie trzech nowych szkoleń. Dotyczyć one
będą systemów ADAS, automatycznej skrzyni biegów ZF 8HP w lekkich pojazdach komercyjnych oraz skrzyni do pojazdów komercyjnych ZF TraXon.

Jednym z ostatnich działań ZF Aftermarket w zakresie rozwijania Centrum Szkoleniowego było stworzenie specjalnego programu z zakresu diagnostyki pojazdów użytkowych. W trakcie dwudniowego szkolenia uczestnicy mają okazję poszerzyć wiedzę dotyczącą między innymi zautomatyzowanej skrzyni biegów AS Tronic, diagnostyki pojazdów z wykorzystaniem komputera ZF Testman oraz działania i funkcjonalności Intardera ZF 3. Podczas zajęć praktycznych odbywają się ćwiczenia polegające na demontażu i montażu elementów skrzyni biegów i jej sterowników, wykonywane są także pomiary innych elementów składowych pojazdu (np. pompy skrzyni biegów, łożysk czy kół zębatych wałka sprzęgłowego i głównego). Pierwsze dwudniowe szkolenie z zakresu diagnostyki pojazdów użytkowych zostało przeprowadzone w Centrum Szkoleniowym w listopadzie 2021 r.

– Widzimy ogromne zainteresowanie tematyką diagnostyki pojazdów ciężarowych – mówi Wojciech Gałczyński, kierownik Centrum Szkoleniowego. – Przynależność do konceptu warsztatowego ZF [pro]Tech umożliwia naszym partnerom dostęp do szkoleń dotyczących skrzyń biegów do pojazdów ciężarowych, których aktualnie brakuje na polskim rynku. Jesteśmy jednymi z pionierów, jeśli chodzi o rozwijanie oferty szkoleniowej w tym zakresie. Ponadto naszym celem, który towarzyszy całej ofercie konceptu ZF [pro]Tech, jest przygotowywanie partnerów warsztatowych do technologii przyszłości i mobilności nowej generacji. Cieszymy się, że mamy do dyspozycji profesjonalne miejsce, które umożliwia nam realizację tych celów na najwyższym poziomie.

Więcej informacji o ofercie ZF Aftermarket oraz koncepcie warsztatowym ZF [pro]Tech można znaleźć na stronie www.protech.zf.com.

W trakcie szkoleń wykwalifikowana kadra przekazuje mechanikom kompleksową wiedzę techniczną

Pierwsze szkolenie z zakresu diagnostyki pojazdów użytkowych odbyło się w listopadzie 2021 r.

W 2022 roku ZF Aftermarket wprowadzi trzy nowe szkolenia w ramach konceptu ZF [pro]Tech
 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2