strona główna Aktualności Specjalnie dla mechaników
2022-03-08, ostatnia aktualizacja 2022-03-08 14:23

Specjalnie dla mechaników

DRiV

W sieci pojawia się nowa platforma internetowa przeznaczona dla mechaników, właścicieli warsztatów oraz dystrybutorów części: www.garagegurus.tech/pl-pl. To merytoryczna baza wiedzy w nowoczesnej i atrakcyjnej oprawie. Można z niej korzystać jak ze zwykłej strony internetowej, oglądając filmowe i techniczne newsy, ale też rozwijać się zawodowo, korzystając z bezpłatnych i płatnych materiałów instruktażowych lub szkoleń.

Wszystkie publikowane materiały zostały opracowane w języku polskim (lub w innych, ale z polskim tłumaczeniem) i mają formę krótkiego szkolenia lub instruktażu. Platforma bazuje na materiałach filmowych, które umożliwiają najszybsze i najłatwiejsze przyswajanie wiedzy z zakresu:

  • układu hamulcowego,
  • kontroli emisji spalin,
  • silników i uszczelnień,
  • obsługi serwisowej,
  • amortyzatorów i kolumn zawieszenia,
  • układu kierowniczego i zawieszenia.

Pomysłodawcą i organizatorem programu pomocy technicznej Garage Gurus jest firma Tenneco Inc. Główną ideą jest przekaz informacji w formie szkoleń i webinariów. W zależności od potrzeb, zainteresowani mogą się logować na stronie i uczestniczyć w kursach on-line lub zapisywać na szkolenia stacjonarne prowadzone w warsztatach (w centrach szkoleniowych lub u klienta). Zarówno filmy, jak i zajęcia są organizowane lub nadzorowane przez znane marki aftermarketowe, takie jak Monroe, Ferodo i Moog.
Cennym uzupełnieniem jest centrum wsparcia telefonicznego, na razie obsługiwane przez konsultantów w językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim i niemieckim (+34 911 085408 –  połączenie płatne, 00800-33337256 – numer bezpłatny).

Marcowe szkolenia
W marcu odbędą się następujące webinaria dla mechaników:
1. Organizatorzy: Payen, Nüral, Glyco, Goetze
Temat: Przegląd oferty i kluczowych technologii
Data: 04.03.2022, godz.: 10:00-11:30
Zagadnienia: podział części silnikowych, trendy rynkowe, konstrukcje, dobór, technologie i innowacje, zalecenia montażowe (z podziałem na tłoki cylindrowe, pierścienie tłokowe, łożyska ślizgowe, zawory, uszczelnienia, tuleje silnikowe), doświadczenie OE.
2. Organizator: Beral
Temat: Klocki i tarcze hamulcowe w pojazdach ciężarowych
Data: 09.03.2022, godz.: 14:00-15:30
Zagadnienia: pojęcia fizyczne, materiały cierne, testy, projekty OE, katalog i numeracja, diagnostyka & instrukcje montażu.
3. Organizator: Monroe
Temat: Informacje techniczne, montaż i typowe reklamacje
Data: 15.03.2022, godz.: 10:00-11:00
Zagadnienia: zasady działania zawieszenia i amortyzatorów, zalecenia montażowe (zestaw ochronny, zestaw mocowań), diagnostyka układu zawieszenia, kontrola stanu opon, kontrola gwarancyjna, montaż i demontaż, wsparcie Monroe.
4. Organizator: Jurid
Temat: Informacje techniczne, montaż i typowe reklamacje
Data: 21.03.2022, godz.: 10:00-11:30
Zagadnienia: system hamulcowy - zasada działania, omówienie elementów układu, trendy i technologie, testy, doświadczenie OE i homologacja R90, znakowanie klocków hamulcowych, okres użytkowania i gwarancja, diagnostyka i instrukcje montażu, najczęściej spotykane reklamacje, Garage Gurus i wsparcie techniczne.
5. Organizator: Champion
Temat: Filtry - produkty, trendy, konstrukcje i zalecenia techniczne
Data: 30.03.2022, godz.: 12:00-13:00
Zagadnienia: 4 rodzaje filtrów (oleju, powietrza, paliwa, kabinowy) - budowa i funkcje, nowe technologie, diagnostyka i wskazówki montażowe, omówienie uszkodzeń.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2