strona główna Praktyka warsztatowa 3D MOOG - schematy, które ułatwiają naprawy
2024-04-08, ostatnia aktualizacja 2024-04-08 10:19

3D MOOG - schematy, które ułatwiają naprawy

 Schematy 3D MOOG ułatwiają naprawy układu kierowniczego i zawieszenia

MOOG

Schematy 3D MOOG ułatwiają naprawy układu kierowniczego i zawieszenia

Schematy 3D MOOG ułatwiają naprawy układu kierowniczego i zawieszenia. Dostępne są za pomocą wyszukiwarki części MOOG, Driv e-cat i katalogu TecDoc. Baza jest stale aktualizowana i poszerza się o kolejne modele samochodów oraz o nowe referencje. Schematy 3D ułatwiają nie tylko pracę, ale także wyszukiwanie potrzebnych części.

Zawieszenia to zazwyczaj konstrukcje złożone, co utrudnia diagnostykę, naprawy i dobór części zamiennych. MOOG ułatwia pracę mechanikom, udostępniając za pomocą wyszukiwarki części MOOG, Driv e-cat i katalogu TecDoc schematy 3D zawieszeń samochodów osobowych. Czytelne i bardzo realistyczne grafiki ułatwiają i przyspieszają znalezienie właściwej części do danej naprawy, zapewniając jednocześnie wizualne potwierdzenie właściwego położenia i parametrów montażowych. Eliminuje to np. wszelkie dwuznaczności przy określaniu numerów części montowanych po lewej i prawej stronie samochodu.

Schematy 3D MOOG przedstawiają widok przedniego i tylnego układu zawieszenia. Części zamienne są oznaczone graficznie i jednoznacznie opisane numerami katalogowymi. Ułatwia to ich identyfikację oraz eliminuje ryzyko nieprawidłowego montażu z powodu niezrozumienia, w jaki sposób pasują one do układu.

Na schematach 3D bardzo łatwo można zlokalizować nie tylko tę część, którą należy wymienić, ale także części z nią współpracujące. Dzięki temu mechanik może je równie łatwo zamówić i wymienić w ramach jednej usługi, co oszczędza koszty napraw i przyczynia się do poprawy ich jakości. Dodatkowo, MOOG ogranicza ryzyko popełnienia błędów, zapewniając ogólne i szczegółowe instrukcje montażu. Specyficzne instrukcje montażu są dostosowane do konkretnej części, podczas gdy instrukcje ogólne obejmują standardowe praktyki, które mają zastosowanie do wszystkich części MOOG.

Procedura na przykładzie katalogu TecDoc

1. Wybierz markę i model samochodu

2. Wybierz dostawcę części - MOOG

3. Wybierz typ części

4. Kliknij na numer części

5. Z menu pod zdjęciem wybierz schemat 3D.

Menu obejmuje czasem także wideo-wskazówki lub inne informacje dodatkowe

6. Tak wygląda przykładowy schemat 3D MOOG


Opracowanie na podstawie materiałów firmy Tenneco

Tagi

Tenneco  Zawieszenie  MOOG  DRiV 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2