strona główna Aktualności Brembo Hackathon: ogłoszenie zwycięzców pierwszej edycji
2022-07-05, ostatnia aktualizacja 2022-07-05 08:56

Brembo Hackathon: ogłoszenie zwycięzców pierwszej edycji

Fot. Brembo

Główną nagrodę wśród start-upów zdobył DAAV, natomiast Distributed WAVE zajął pierwsze miejsce wśród zespołów utworzonych przez indywidualnych uczestników wydarzenia.

26 czerwca 2022 r. zakończył się Brembo Hackathon – pierwszy kreatywny maraton zorganizowany przez firmę Brembo w celu przestudiowania nowych koncepcji mobilności i znalezienia nowatorskich rozwiązań poza tradycyjną ścieżką innowacji, zgodnie z hasłem Turning Energy into Inspiration.
W dziedzinie rozwiązań cyfrowych dla mobilności przyszłości wśród start-upów nagrodę w wysokości 20 tys. euro zdobył projekt DAAV – zrobotyzowana usługa transportowa dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej przeznaczona do zamkniętych przestrzeni, ze szczególnym uwzględnieniem lotnisk.

Spośród projektów stworzonych przez zespoły, które rywalizowały w dziedzinie rozwijania technologicznego ekosystemu i doświadczenia z korzystania z Sensify™ (nowego, inteligentnego systemu hamowania wykorzystującego sztuczną inteligencję do kontroli kół pojazdu), pierwsze miejsce zajął Distributed WAVE – przyszłość łączności, innowacyjne rozwiązanie w zakresie komunikacji i samochodów, które łączy stare technologie z nowymi, zdobywając 5 tys. euro. Drugie miejsce zajął Interbrake – skuteczny system hamowania z możliwością dopasowania ustawień do indywidualnych potrzeb kierowcy, zdobywając 3 tys. euro, a  trzecie – Safedrive, pakiet ubezpieczeniowy dostosowany do potrzeb klienta, dzięki danym i sztucznej inteligencji wykorzystywanej przez Sensify, zdobywając 2 tys. euro.

Zwycięzcy, wybrani spośród projektów ponad 100 uczestników, zostali wyłonieni przez jury pod przewodnictwem Daniele Schillaci, Brembo CEO, który podziękować wszystkim uczestnikom i zwycięzcom za doskonałe wyniki pracy osiągnięte podczas pierwszego Brembo Hackathon, a sponsorom za współpracę.

Autorzy nagrodzonych pomysłów, ciekawych spostrzeżeń oraz bodźców będą mogli nadal współpracować z Brembo i śledzić realizację pomysłów. W pierwszym Brembo Hackathon wzięli udział Włosi, a także specjaliści z Francji, Indii, Bułgarii, Szwajcarii, Egiptu, Iranu, Belgii, Tunezji, Pakistanu, Słowenii, Ugandy i Holandii, którzy połączyli się w zespoły liczące od trzech do sześciu osób i rywalizowali w maratonie trwającym 44-godzinny non-stop.

Wydarzenie, które odbyło się w Kilometro Rosso, jednej z wiodących dzielnic innowacji w Europie, było również wspierane przez: Advanced Electromagnetics, Agrati, Alten, Cappeller, DiRete, Galt (ITT), Gaser, Gefit, Gold Phoenix, Heatking, Hevolus Innovation, Idneo, Jacobacci & Partners, Kuehne+Nagel, Link Engineering, Mitsubishi Chemical, Petroceramics, Planetel, Questel, Tecnobody, Teoresi, TLGB i Trelleborg.

Tagi

Hamulce  Brembo 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2