Już za pięć dni, 13 września 2022 r., na frankfurckich terenach wystawienniczych rozpoczną się największe na świecie targi branży motoryzacyjnej Automechanika 2022. Tegoroczne edycja odbędzie się w standardowej formule, a lista wystawców zapowiada się równie imponująco, jak ta na jubileuszowej imprezie w 2018 roku.
Kluczowe tematy najbliższych targów to alternatywne układy napędowe, szkolenia i rozwój zawodowy, elastyczne łańcuchy dostaw i e-commerce. Na czterech scenach odbędzie się ponad 350 wydarzeń dla profesjonalistów z branży. Swoje najnowsze rozwiązania zaprezentują również producenci i dostawcy motoryzacyjni z branży logistycznej.
Rynek części samochodowych znajduje się w fazie transformacji. Wpływ na warsztaty tylko z digitalizacji był ogromny. Detlef Braun, członek zarządu Messe Frankfurt, podsumował to tak: Wyzwania, przed którymi stoją warsztaty motoryzacyjne, są ogromne, z szeroką gamą nowych technologii oprogramowania i sprzętu, takich jak sztuczna inteligencja, zaawansowane technologicznie narzędzia diagnostyczne, a w szczególności niezgłębione ilości danych o pojazdach. Szeroka gama odpowiedzi i rozwiązań na te wyzwania będzie oferowana na nadchodzących targach Automechanika we Frankfurcie w formie warsztatów i prezentacji, wspieranych przez znamienite firmy oraz około 130 międzynarodowych partnerów i sympatyków naszych targów Automechanika na całym świecie.
Spośród ponad 2800 zgłoszonych wystawców, 83 procent pochodzi spoza Niemiec, reprezentując ok. 70 krajów. Z powodu sytuacji geopolitycznej na targach zabraknie wystawców z Rosji oraz Białorusi; również liczba firm z Chin będzie mocno ograniczona (z powodu ograniczeń w tym kraju związanych z pandemią).
Przygotowana na czas trwania targów prezentacja Future Mobility Workshop 4.0 przedstawi technologie, procesy i modele biznesowe jutra. Firmy i profesjonaliści z branży motoryzacyjnej znajdą tutaj cenne, praktyczne pomysły i koncepcje, które pomogą im usprawnić codzienne operacje biznesowe i przygotować ich firmy na przyszłe wymagania.
Future Mobility Workshop 4.0 realistycznie naśladuje struktury konwencjonalnego warsztatu z praktycznym przedstawieniem podróży klienta, pozwalając odwiedzającym dowiedzieć się więcej o innowacyjnych technologiach i przetestować je na dziesięciu wybranych stacjach.
Podczas targów odbędzie się też, podobnie jak w poprzednich edycjach, rozdanie nagród Automechanika Innovation Awards dla producentów, którzy zaproponują najciekawsze produkty i rozwiązania w danej kategorii. Jednak w tym roku organizator wprowadził nową koncepcję przyznawania nagród; pojawią się też nowe kategorie. Tegoroczne nagrody, które zostaną wręczone 13 września, będą imponującą demonstracją bogactwa innowacji na rynku posprzedażowym, a zarazem odzwierciedleniem trendów, które obecnie kształtują branżę. 133 zgłoszone projekty od 99 wystawców obejmują imponujący zakres zastosowań, od produktów do pielęgnacji lakieru wyprodukowanych z zasobów odnawialnych, po wysoce złożone skanery laserowe, które są w stanie zmierzyć całe pojazdy w ciągu kilku minut. Wśród zgłoszonych projektów bardzo ważną pozycję stanowią też tematy wybiegające w przyszłość, takie jak innowacyjna mobilność, alternatywne układy napędowe czy zrównoważony rozwój. Uroczystość wręczenia nagród Innovation Awards odbędzie się pierwszego dnia targów o godz. 17 w Centrum Kongresowym.
Informacja prasowa
Portal publikuje informacje prasowe skierowane do pracujących w warsztatach samochodowych napraw oraz środowiska aftermarketu motoryzacyjnego.
0 komentarzy dodaj komentarz