strona główna Aktualności Targi Automechanika Frankfurt 2022 już wkrótce!
2022-09-08, ostatnia aktualizacja 2022-09-08 15:51

Targi Automechanika Frankfurt 2022 już wkrótce!

Fot. Messe Frankfurt

Już za pięć dni,  13 września 2022 r., na frankfurckich terenach wystawienniczych rozpoczną się  największe na świecie targi branży motoryzacyjnej Automechanika 2022. Tegoroczne edycja odbędzie się w standardowej formule, a  lista wystawców zapowiada się równie imponująco, jak ta na jubileuszowej imprezie w 2018 roku.

Kluczowe tematy najbliższych  targów to alternatywne układy napędowe, szkolenia i rozwój zawodowy, elastyczne łańcuchy dostaw i e-commerce. Na czterech scenach odbędzie się ponad 350 wydarzeń dla profesjonalistów z branży. Swoje najnowsze rozwiązania zaprezentują również producenci i dostawcy motoryzacyjni z branży logistycznej.

Rynek części samochodowych znajduje się w fazie transformacji. Wpływ na warsztaty tylko z digitalizacji był ogromny. Detlef Braun, członek zarządu Messe Frankfurt, podsumował to tak: Wyzwania, przed którymi stoją warsztaty motoryzacyjne, są ogromne, z szeroką gamą nowych technologii oprogramowania i sprzętu, takich jak sztuczna inteligencja, zaawansowane technologicznie narzędzia diagnostyczne, a w szczególności niezgłębione ilości danych o pojazdach. Szeroka gama odpowiedzi i rozwiązań na te wyzwania będzie oferowana na nadchodzących targach Automechanika we Frankfurcie w formie warsztatów i prezentacji, wspieranych przez znamienite  firmy oraz około 130 międzynarodowych partnerów i sympatyków naszych targów Automechanika na całym świecie.

Spośród ponad 2800 zgłoszonych wystawców, 83 procent pochodzi spoza Niemiec, reprezentując ok. 70 krajów. Z powodu sytuacji geopolitycznej na targach zabraknie wystawców z Rosji oraz Białorusi; również liczba firm z Chin będzie mocno ograniczona (z powodu ograniczeń w tym kraju związanych z pandemią).

Przygotowana na czas trwania targów prezentacja Future Mobility Workshop 4.0 przedstawi technologie, procesy i modele biznesowe jutra. Firmy i profesjonaliści z branży motoryzacyjnej znajdą tutaj cenne, praktyczne pomysły i koncepcje, które pomogą im usprawnić codzienne operacje biznesowe i przygotować ich firmy na przyszłe wymagania.

Future Mobility Workshop 4.0 realistycznie naśladuje struktury konwencjonalnego warsztatu z praktycznym przedstawieniem podróży klienta, pozwalając odwiedzającym dowiedzieć się więcej o innowacyjnych technologiach i przetestować je na dziesięciu wybranych stacjach.

Podczas targów odbędzie się też, podobnie jak w poprzednich edycjach, rozdanie nagród Automechanika Innovation Awards dla producentów, którzy zaproponują najciekawsze produkty i rozwiązania w danej kategorii. Jednak w tym roku organizator wprowadził nową koncepcję przyznawania nagród; pojawią się też nowe kategorie. Tegoroczne nagrody, które  zostaną wręczone 13 września, będą imponującą demonstracją bogactwa innowacji na rynku posprzedażowym, a zarazem odzwierciedleniem trendów, które obecnie kształtują branżę. 133 zgłoszone projekty od 99 wystawców obejmują imponujący zakres zastosowań, od produktów do pielęgnacji lakieru wyprodukowanych z zasobów odnawialnych, po wysoce złożone skanery laserowe, które są w stanie zmierzyć całe pojazdy w ciągu kilku minut. Wśród zgłoszonych projektów bardzo ważną pozycję stanowią też tematy wybiegające w przyszłość, takie jak innowacyjna mobilność, alternatywne układy napędowe czy zrównoważony rozwój.  Uroczystość wręczenia nagród Innovation Awards odbędzie się pierwszego dnia targów o godz. 17 w Centrum Kongresowym.

Tagi

Automechanika 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2