strona główna Aktualności Nowe biuro firmy BASF we Wrocławiu
2022-10-17, ostatnia aktualizacja 2022-10-17 15:40

Nowe biuro firmy BASF we Wrocławiu

Fot. BASF

BASF otwiera nowe biuro we Wrocławiu na potrzeby działalności w zakresie katalizatorów i metali szlachetnych. W grudniu 2021 roku BASF ogłosił utworzenie samodzielnej spółki zależnej, BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions, której działalność ma koncentrować się w obszarze katalizatorów samochodowych, obrotu metalami szlachetnymi, recyklingu oraz powiązanych produktów i usług.

Ta nowo utworzona grupa, będąca w całości własnością BASF, będzie działać w ponad 15 krajach i obejmie niemal 20 zakładów produkcyjnych oraz przeszło 4000 pracowników. W celu świadczenia profesjonalnych usług na rzecz BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions, BASF zamierza zatrudnić we Wrocławiu ponad 70 osób w globalnych strukturach funkcjonalnych w zakresie finansów, zasobów ludzkich, IT, podatków, zaopatrzenia i środowiska, bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP).

Nie jest to pierwsza inwestycja firmy w tym regionie. W Środzie Śląskiej koło Wrocławia od 2014 roku funkcjonuje najnowocześniejszy zakład produkcji katalizatorów BASF w Europie. W 2019 roku uruchomione zostały  kolejne dwie linie produkcyjne a zespól pracowników został powiększony do ponad 550 osób.

Nowe globalne biuro we Wrocławiu tymczasowo będzie mieścić się w Silver Tower Center, w pierwszym kwartale 2023 roku zostanie wybrana lokalizacja docelowa. Oficjalne otwarcie wrocławskiego biura nastąpi pod koniec października 2022 roku. Obecnie trwa rekrutacja  specjalistów w zakresie zarządzania finansami, podatków, zasobów ludzkich, procesów zakupowych oraz ekspertów w obszarze IT i bezpieczeństwa pracy.

Tagi

BASF Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2