strona główna Aktualności Brembo Ventures - wsparcie dla mobilności przyszłości
2022-10-20, ostatnia aktualizacja 2022-10-20 09:24

Brembo Ventures - wsparcie dla mobilności przyszłości

Fot. Brembo

Firma Brembo utworzyła Brembo Ventures – fundusz venture capital mający na celu wspieranie innowacyjnych rozwiązań na rzecz mobilności przyszłości.

Brembo Ventures będzie dokonywać strategicznych inwestycji na poziomie globalnym w najlepsze startupy technologiczne, dążące do zwiększania wartości produktów i usprawniania procesów ich wytwarzania. W szczególności nacisk zostanie położony na firmy działające w dziedzinie sztucznej inteligencji, big data, technologii czujników, mechatroniki, wydajności energetycznej i zrównoważonego rozwoju, których rozwiązania znajdą zastosowanie w sektorze automotive.

Zadaniem Brembo Ventures będzie również koordynacja relacji ze startupami, w których Brembo jest udziałowcem. Pomoże to w tworzeniu ekosystemu do wspierania ich rozwoju i monitorowanie wyników finansowych, a także w zarządzaniu udziałami w funduszach venture capital i w partnerstwie z inkubatorami technologicznymi.

Najnowszą transakcją Brembo Ventures jest nabycie, jako inwestor wiodący, 6,8% udziałów w PhotonPath. Założona w 2019 roku firma jest spin-offem Politechniki Mediolańskiej i tworzy produkty oparte na zintegrowanej fotonice. Dzięki temu, Brembo będzie mogło przyspieszyć rozwiązania w zakresie digitalizacji układów hamulcowych, zapoczątkowane wprowadzeniem inteligentnego układu hamulcowego Sensify.

Tagi

Hamulce  Brembo Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2