strona główna Aktualności Kalendarz Pirelli 2023 - Love Letters to the Muse
2022-11-17, ostatnia aktualizacja 2022-11-17 12:46

Kalendarz Pirelli 2023 - Love Letters to the Muse

W Kalendarzu nawiązano do etymologicznego korzenia słowa "muza"

Fot. Pirelli/Emma Summerton

W Kalendarzu nawiązano do etymologicznego korzenia słowa "muza"

Love Letters to the Muse, Kalendarz Pirelli na rok 2023 stworzony przez Prezentacja Kalendarza Pirelli 2023 Love Letters to the Muse, został zaprezentowany w muzeum sztuki współczesnej Pirelli HangarBicocca w Mediolanie. Australijska fotografka zadedykowała 49. wydanie The Cal™ swoim muzom – wszystkim kobietom, które prowadziły ją w poszukiwaniu inspiracji oraz w dokonywaniu wyborów jako artystki i osoby.

Emma Summerton to piąta kobieta stojącą za aparatem dla Pirelli. W Kalendarzu nawiązuje do etymologicznego korzenia słowa „muza”: Muza pierwotnie reprezentowała źródło, nie tylko inspirując, ale także posiadając talenty literackie, naukowe i artystyczne” – wyjaśnia fotografka, dodając, że: fascynują ją kobiety, które robią niezwykłe, kreatywne rzeczy, kobiety, które, poczynając od mojej matki, inspirowały mnie przez całe moje życie i całą moją karierę. Ludzie, od których wiele się nauczyłem: pisarze, fotografowie, poeci, aktorki i reżyserzy. Moim pomysłem było uczczenie tych niezwykłych kobiet i stworzenie świata, w którym będą je reprezentować.

Na Kalendarz Pirelli 2023 składa się 28 zdjęć czternastu „muz” przedstawionych w marzycielskim stylu. Są to m.in. Ginewra van Seenus – supermodelka i fotografka, Lauren Wasser – modelka i  sportowiec, Ashley Graham – aktywistka znana ze swojej postawy pozytywnego odbioru własnego ciała oraz Precious Lee –  która odegrała w Kalendarzu rolę narratorki, ponieważ uwielbia pisać scenariusze i powieści. Każda z nich ma bliskie pokrewieństwo z archetypem Muz, w które miały wcielić się na planach sesji zdjęciowych w Londynie i Nowym Jorku, zrealizowanych w czerwcu i lipcu tego roku.

Tagi

Pirelli Wasi dostawcy

Podobne

Polecane