strona główna Nowości rynkowe Nowe oleje Mobil do przekładni automatycznych
2023-01-16, ostatnia aktualizacja 2023-01-16 14:09

Nowe oleje Mobil do przekładni automatycznych

Oleje Mobil z serii Multi-Vehicle posiadają różne kolory etykiet i nakrętek

ExxonMobil

Oleje Mobil z serii Multi-Vehicle posiadają różne kolory etykiet i nakrętek

Mobil rozszerzył gamę olejów przekładniowych o produkty Multi-Vehicle, przeznaczone do skrzyń automatycznych montowanych przez wielu europejskich, azjatyckich i amerykańskich producentów samochodów. Mają one szerokie zastosowanie, a wysoka jakość umożliwia serwisowanie gwarancyjne i pogwarancyjne. Oleje Mobil z serii Multi-Vehicle posiadają różne kolory etykiet i nakrętek – czerwone dla skrzyń AT, czarne dla CVT i niebieskie do przekładni dwusprzęgłowych DCT, co ułatwia dobór produktu i pomaga uniknąć błędu.

Rozwój oferty olejów Mobil do przekładni automatycznych jest zbieżny z aktualnymi trendami na świecie. W ciągu ostatnich 10 lat udział manualnych skrzyń biegów w rynku zmniejszył się niemal o 40%, a do 2025 roku prognozy przewidują dalszy spadek tego udziału do około 25%*. Serię olejów przekładniowych Mobil Multi-Vehicle tworzą:

  • Mobil ATF Multi-Vehicle – wysokowydajny olej syntetyczny, przeznaczony do stopniowych przekładni automatycznych. Posiada aprobatę GM Dexron-VI, a także spełnia lub przekracza wysokie wymagania Jaso oraz Bosch. Produkt charakteryzuje się dużą wydajnością oraz spełnia wymogi wobec produktów smarnych pracujących pod dużym obciążeniem. Dobra odporność na utlenianie i tworzenie się osadów zapewnia długi okres eksploatacji oleju. Mobil ATF Multi-Vehicle posiada czerwoną barwę i jest sprzedawany w opakowaniu z czerwoną nakrętką i etykietą.
  • Mobil CVTF Multi-Vehicle – wysokowydajny i w pełni syntetyczny olej do przekładni bezstopniowych, przeznaczony do serwisowania większości bezstopniowych skrzyń automatycznych, stosowanych przez wielu producentów samochodów, m.in. Audi, BMW, Jeep, Chrysler, Mini Cooper, Renault, Volvo, VW, Honda, Hyundai, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Suzuki, Toyota i nie tylko. Mobil CVTF Multi-Vehicle jest produkowany z użyciem specjalnie wyselekcjonowanych komponentów syntetycznych, zapewnia stabilny moment obrotowy oraz płynną i cichą zmianę prędkości. Jego wyróżnikiem jest czarna zakrętka i etykieta.
  • Mobil DCTF Multi-Vehicle – wysokowydajny olej do przekładni dwusprzęgłowych, przeznaczony do serwisowania wielu pojazdów europejskich, północnoamerykańskich i azjatyckich. Optymalne właściwości cierne przekładają się na płynną zmianę biegów i chronią sprzęgło przed zużyciem. Cechą charakterystyczną oleju jest jego brązowa barwa, a opakowanie posiada niebieską zakrętkę i etykietę. Dzięki temu ryzyko popełnienia błędu przy doborze oleju jest mniejsze. To istotne, ponieważ Mobil DCTF Multi-Vehicle nie jest przeznaczony do użycia w stopniowych (AT) i bezstopniowych (CVT) przekładniach automatycznych.

Nowe oleje przekładniowe mają szerokie pokrycie serwisowe w parku samochodowym, zastępując dużą liczbę produktów o wąskim zakresie zastosowania, co wyjaśnia pojawienie się określenia Multi-Vehicle w ich nazwie.


* Źródło: infineum.com

 

Tagi

Oleje  Mobil 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2