strona główna Aktualności KYB wprowadza projekt Twin-Zero
2023-03-13, ostatnia aktualizacja 2023-03-13 12:38

KYB wprowadza projekt Twin-Zero

Fot. KYB

Fot. KYB

KYB Advanced Manufacturing (KAMS) z siedzibą w Los Arcos w Hiszpanii jest jedną z trzech europejskich fabryk amortyzatorów KYB, która uruchomiła unikalny projekt o nazwie Twin-Zero.

KAMS produkuje amortyzatory na OE dla Stellantis: DS, Peugeot, Citroen; Audi, VW, Škoda, Renault; a także na europejski rynek wtórny. Celem projektu Twin-Zero jest stworzenie cyfrowego odpowiednika linii produkcyjnej dla wyeliminowania wszelkich błędów oraz zapewnienia konserwacji predykcyjnej, identyfikowalności wyrobów gotowych i surowców. Wszystko to dla osiągnięcia bardziej zrównoważonego procesu produkcyjnego produktu końcowego.

Aby zrealizować ten innowacyjny projekt, KAMS współpracuje z wieloma partnerami. Fabryka otrzymała dotację od rządu Nawarry w ramach programu strategicznych projektów badawczo-rozwojowych na lata 2022-2024.

Projekt rozpoczął się w lipcu 2022 r., a jego realizacja planowana jest do końca grudnia 2024 r.  W pierwszych fazach projektu zespoły pracują nad analizą całego procesu działania linii produkcyjnej oraz testują nowe systemy przechwytywania danych, takie jak rejestrowanie obrazu czy zaawansowane sensory.
Tagi

KYB  amortyzator 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2