strona główna Nowości rynkowe Innowacyjne technologie MOOG - termoplastyczny elastomer poliuretanowy
2023-06-13, ostatnia aktualizacja 2023-06-13 15:09

Innowacyjne technologie MOOG - termoplastyczny elastomer poliuretanowy

Trwałe części zamienne wykorzystywane przez warsztat pomagają budować mocne relacje ze swoimi klientami

Moog

Trwałe części zamienne wykorzystywane przez warsztat pomagają budować mocne relacje ze swoimi klientami

Dzięki nowym osłonom przeciwpyłowym oraz nowym pierścieniom zabezpieczającym części układu kierowniczego i zawieszenia MOOG® są teraz nawet dwukrotnie trwalsze. Wykorzystanie zaawansowanego termoplastycznego elastomeru poliuretanowego (TPU) w produkcji osłon jest to zupełnie nowa technologia w porównaniu z konwencjonalnym materiałem z gumy chloroprenowej, stosowanym nadal w wielu konkurencyjnych częściach innych producentów.

Nowy materiał osłon TPU (poliuretan termoplastyczny), stosowany m.in. w przegubach kulowych MOOG, drążkach kierowniczych, końcówkach drążków kierowniczych i wahaczach, zapewnia do 180% większą odporność na typowe formy degradacji mechanicznej i o 30% na wysokie temperatury. Nowy materiał jest również mniej podatny na zużycie spowodowane pyłem z klocków hamulcowych, paliwem, solą drogową, środkami do czyszczenia kół, a także innymi czynnikami środowiskowymi.

Standardowe osłony przeciwpyłowe starszego typu produkowane z kauczuku chloroprenowego zużywają się nawet dwa razy szybciej. W połączeniu z osłonami nowej generacji MOOG wprowadza nowe, metalowe pierścienie uszczelniające, które stabilnie utrzymują osłony na swoich miejscach, co lepiej zatrzymuje smar i blokuje brud, wodę oraz inne zanieczyszczenia.

Połączenie nowych osłon wykonanych z TPU i metalowych pierścieni uszczelniających pomaga chronić przeguby MOOG, zapewniając dwukrotnie dłuże przebiegi od konkurencyjnych konstrukcji. Profesjonalni mechanicy szukają części, na których można polegać. Większa trwałość oznacza większą satysfakcję z efektów wykonanych napraw i zapewnia zadowolenie klientów. Można zatem powiedzieć, że trwałe części zamienne wykorzystywane przez warsztat pomagają budować mocne relacje ze swoimi klientami. Właśnie dlatego MOOG wprowadza innowacyjne, przetestowane w warunkach drogowych technologie, które podnoszą poprzeczkę. Początkowo nowe rozwiązania obejmą najpopularniejsze referencje, ale docelowo zostaną wprowadzone w szerszym zakresie.Robbie De Moor
Dyrektor ds. produktów układu kierowniczego i zawieszenia w regionie EMEA, Tenneco DRiV

Tagi

osłony  MOOG 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2