strona główna Wyposażenie Hunter Quick Check Drive w kontenerze Wimad
2023-09-26, ostatnia aktualizacja 2023-09-26 14:40

Mobilny pomiar geometrii

Hunter Quick Check Drive w kontenerze Wimad

Archiwum, WIMAD

We wrześniu br. wrocławska firma Wimad – dystrybutor produktów Hunter, Hofmann Megaplan, Rotary Lift, Saxon i Blitz – zaprezentowała autorskie mobilne rozwiązanie, służące do szybkiego i bezdotykowego pomiaru geometrii zawieszenia w pojazdach osobowych.

Przyjmowany do serwisu samochód przejeżdża z małą prędkością przez kontener, a zamontowane w nim urządzenie Hunter Quick Check Drive® sprawdza w tym czasie geometrię ustawienia kół i osi pojazdu. Pomiary obejmują zbieżność przednią i tylną oraz kąty pochylenia kół. Cała operacja trwa zaledwie kilka sekund, czyli tyle, ile wynosi czas przejazdu.

Pracę systemu wspomaga zestaw kamer, które na serii wykonanych zdjęć dokumentują stan karoserii przyjmowanego auta w chwili wjazdu do warsztatu, w tym wszelkie uszkodzenia powłoki lakierniczej oraz wgniecenia. W przypadkach spornych, które wcale nie należą do rzadkości, pozwala to wykazać, że uszkodzenia powstały wcześniej.

Podczas przejazdu system aktywuje się automatycznie, odczytuje numer rejestracyjny pojazdu i dokonuje pomiarów. Wyniki dostępne są w formie widoku na ekranie monitora oraz w chmurze, gdyż urządzenie połączone jest z Internetem. Można je przesłać e-mailem pod wskazany adres lub wydrukować. W ten sposób serwis jest w stanie poinformować klienta o kondycji jego pojazdu, w tym o ewentualnej potrzebie wykonania regulacji geometrii podwozia.

Korzystanie z systemu Quick Check Drive® z oprogramowaniem WinAlign® firmy Hunter nie wymaga żadnych czynności przygotowawczych. Laserowy pomiar jest w pełni automatyczny, a do obsługi urządzenia nie potrzeba specjalnych kwalifikacji, w związku z czym nadzór nad jego pracą może sprawować każdy pracownik serwisu.

W warsztatach często nie ma technicznych możliwości zamontowania urządzenia QCR wewnątrz budynku w strefie wjazdu na halę napraw. Zaletą kontenera jest jego mobilność i kompaktowość. Może on zostać ustawiony np. przed bramą wjazdową lub w innym, dowolnym miejscu placu manewrowego czy parkingu. Montaż ogranicza się do rozłożenia ramp najazdu i wyjazdu.

Wykonany według własnego projektu kontener o wymiarach 6,00 x 2,25 m ma dwie bramy przejazdowe o szerokości 3,00 m. Dobrej jakości materiały zapewniają odporność całej konstrukcji na warunki atmosferyczne. Wewnątrz znajdują się dwie kolumny urządzenia pomiarowego, wyposażone łącznie w 32 czujniki laserowe i 8 kamer cyfrowych. Komputer z monitorem oraz drukarka umożliwiają natychmiastową prezentację wyników przeprowadzonego badania.

U góry: widok z lotu ptaka i wnętrze kontenera.
Poniżej: przykładowe wydruki


Tagi

Wimad  Geometria Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2