strona główna Aktualności Kayaba Rally Team
2023-10-05, ostatnia aktualizacja 2023-10-05 11:45

Kayaba Rally Team

  Kayaba Rally Team Vehicle

KYB

Kayaba Rally Team Vehicle

Japońska firma KYB Corporation stworzyła zespół rajdowy w ramach inicjatywy projektowej. Został on zgłoszony do Rajdowych Mistrzostw Japonii, a ogólnym celem projektu jest szkolenie inżynierów prac rozwojowych, zwiększenie motywacji pracowników firmy oraz opracowanie nowych produktów.

Zespół rywalizuje pod nazwą „Kayaba Rally Team”,  a samochód oznaczony jest dawnym logiem KYB, gdyż jego projekt oparty jest na koncepcji „powrotu do źródeł”. W skład zespołu wchodzą pracownicy, którzy odpowiedzieli na otwarte zaproszenie do udziału w projekcie. Pod okiem lidera projektu, pana Matsushity (na co dzień inżyniera w Dziale Sportów Motorowych KYB), inżynierowie i mechanicy doskonalą swoje umiejętności zawodowe. Załoga zespołu rywalizuje w rajdach w samochodzie Toyota GR Yaris z silnikiem turbo o pojemności 1,6 litra i amortyzatorami KYB.

All Japan Rally Championship (AJRC) to najwyższy poziom krajowych zawodów rajdowych w Japonii, który uzyskał status Rajdu Regionalnego FIA. Załogi składające się z kierowcy i pilota rywalizują o najwyższe trofeum na drogach o różnego rodzaju nawierzchniach, w zróżnicowanych warunkach pogodowych. Etapy rajdu organizowane są we wszystkich częściach kraju, od Hokkaido na północy do Kyushu na południu.

Dotychczasowe starty pozwoliły zespołowi nabyć wiele cennych doświadczeń. Zespół podczas każdego rajdu musiał stawić czoła i podołać licznym wyzwaniom. Ostatni wyścig sezonu odbędzie się w dniach 13-15 października w Takayama w Japonii. Więcej informacji na ten temat na stronie KYB Sport:  http://l.ead.me/kayaba-rally.

Testowanie amortyzatorów w rajdach samochodowych jest istotnym elementem procesu tworzenia innowacyjnych produktów. Przykładowo, technologia KYB ProsmoothTM jest owocem serii testów z wykorzystaniem nawet 600 różnych kombinacji oleju i części, które zaowocowały uzyskaniem ogromnej ilości danych, a także pozwoliły naszym wykwalifikowanym inżynierom testowym na stworzenie raportów z oceny zastosowanych rozwiązań. Inżynierowie opracowali płyn hydrauliczny do zastosowania w amortyzatorach oraz części ruchome o różnorodnych parametrach, wielokrotnie wymieniając podzespoły zainstalowane w pojazdach i oceniając ich charakterystykę fizyczną. Pozwoliło nam to na podniesienie osiągów naszych amortyzatorów rajdowych, a naszym inżynierom dało wiedzę niezbędną do dalszego udoskonalenia naszych wiodących produktów. Technologia ProsmoothTM jest obecnie wprowadzana w amortyzatorach OE produkowanych na całym świecie.

Tagi

KYB  amortyzator 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2