strona główna Wydarzenia Technologie ratują życie
2011-03-29, ostatnia aktualizacja 2011-03-30 08:36

Technologie ratują życie

Technologie ratują życie

Technologie ratują życie

Postęp technologiczny w motoryzacji pozwala na systematyczną poprawę bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego. Rozwiązania stosowane w nowoczesnych samochodach nie tylko ratują życie czy zdrowie podczas wypadku drogowego, ale także coraz częściej pozwalają tego wypadku uniknąć.

Według przewidywań, w ciągu najbliższych 2 lat branża motoryzacyjna inwestować będzie w rozwój technologii czterokrotnie więcej niż w rozbudowę sieci zakładów produkcyjnych i dwukrotnie więcej niż w marketing i reklamę.

Zgodnie z regulacjami unijnymi, od października 2012 roku system stabilizacji toru jazdy (ESP) będzie stanowić obowiązkowe wyposażenie nowych modeli samochodów. W 2013 roku wszystkie nowe samochody osobowe będą musiały zostać wyposażone w system kontroli ciśnienia w ogumieniu (tyre pressure monitoring system), a wprowadzane modele pojazdów użytkowych będą standardowo wyposażone we wspomaganie hamowania awaryjnego (sutomatic emergency braking system) oraz system ostrzegania o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (lane departure warning system).

Przywiązywanie wagi przez kierowców do nowych technologii w motoryzacji od kilku lat stopniowo rośnie. W 2008 roku za istotną kwestię uważało nowe technologie 82% respondentów branżowego badania globalnego KPMG, w 2009 roku - już 85%. 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane