strona główna Aktualności Pirelli dołącza do funduszu ONZ
2018-08-30, ostatnia aktualizacja 2018-08-30 10:55

Pirelli dołącza do funduszu ONZ

Fot. Pirelli

Fot. Pirelli

Firma Pirelli jako pierwszy producent z branży oponiarskiej dołącza do Funduszu Powierniczego Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ.

W latach 2018–2019 firma wniesie na rzecz funduszu 600 000 dolarów, które sfinansują działania o istotnym wpływie na globalne bezpieczeństwo drogowe. Jednocześnie Filippo Bettini (pełniący w Pirelli funkcję szefa działu Zrównoważonego Rozwoju i Zarządzania Ryzykiem) został nominowany do dołączenia do rady nadzorczej funduszu ONZ.

Fundusz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ został utworzony na początku bieżącego roku. Wśród jego celów znajduje się wzmocnienie możliwości władz państwowych w zakresie rozwoju oraz wdrożenia programów na rzecz bezpieczeństwa drogowego (z pierwszeństwem dla krajów o niskim oraz średnim poziomie dochodów). Europejska Komisja Gospodarcza Narodów Zjednoczonych szacuje, że każde 1500 dolarów przekazanych funduszowi może przyczynić się do uratowania życia jednej osoby, zapobiec dziesięciu poważnym kontuzjom oraz być przyczynkiem dla inwestycji drogowych o wartości 51 000 dolarów.

Zgodnie z danymi ONZ, nawet 1,25 miliona osób ginie każdego roku w nieszczęśliwych wypadkach drogowych na całym świecie, a 50 milionów osób zostaje rannych. Liczby te przekładają się na 1,85 tryliona dolarów kosztów dla globalnej gospodarki. Wasi dostawcy

Podobne

Polecane