strona główna Aktualności Polski startup współpracuje z gigantem motoryzacyjnym
2023-11-08, ostatnia aktualizacja 2023-11-08 14:26

Polski startup współpracuje z gigantem motoryzacyjnym

Ennovation Technology, Foton Motor

Polski startup Ennovation Technology nawiązał współpracę z firmą Foton Motor, będącym jednym z największych producentów aut dostawczych i ciężarowych na świecie. Polskim inżynierom powierzono przeprowadzenie testów najnowszych systemów bezpieczeństwa oraz dostosowanie ich do europejskich wymagań i standardów.

Ennovation Technology to polski startup technologiczny z branży elektromobilności, którego oferta obejmuje między innymi silniki elektryczne, kompletne zespoły napędowe, baterie do pojazdów elektrycznych czy stacje ładowania. Ponadto firma ma doświadczenie w konwersji samochodów spalinowych na elektryczne, integracji komponentów napędowych oraz przeprowadzaniu testów i badań w obszarze elektromobilności. Rozwiązania firmy dostarczane są zarówno na rynek polski, jak i zagraniczny.

Ennovation Technology, jako jedna z dwóch firm, opracowuje również elektryczny samochód dostawczy w ramach konkursu e-Van, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Foton Motor jest wiodącym producentem pojazdów użytkowych na świecie, wytwarzającym ciężarówki, małe samochody dostawcze, pickupy, autobusy czy maszyny budowlane. Firma skupia się przede wszystkim na rozwiązaniach z zakresu elektromobilności i w jednym ze swoich projektów współpracuje z Ennovation Technology, któremu powierzono przeprowadzenie testów nowych systemów bezpieczeństwa. W pierwszej kolejności pracę rozpoczęto nad układem utrzymania pasa ruchu oraz systemem awaryjnego hamowania, które od 7 lipca 2024 roku będą obowiązkowym wyposażeniem wszystkich nowych pojazdów osobowych i dostawczych. Polscy inżynierowie z Ennovation Technology byli odpowiedzialni za zbieranie danych, dostosowywanie systemów do lokalnej infrastruktury i kalibrację kamer oraz czujników.

Na tym zadania polskiej firmy się nie kończą i możliwe, że będzie ona pracować przy badaniu, testowaniu i integracji kolejnych systemów takich jak monitorowanie martwego pola, adaptacyjny tempomat, system kontroli ciśnienia w oponach, blokada alkoholowa czy systemy informatyczne czuwające nad cyberbezpieczeństwem. To rozwiązania, które obowiązkowo wprowadzane są do nowych pojazdów. Regulacje te mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach i w różnym stopniu obejmują zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe, dostawcze czy autobusy. Wdrożenie każdego z tych systemów wiąże się z licznymi badaniami i testami, ponieważ niedopracowanie tego aspektu może nie tylko nie zmniejszyć liczby wypadków, ale nawet w niektórych sytuacjach stanowić zagrożenie.

E-VAN sp. z o.o., na mocy podpisanych umów jest wyłącznym dystrybutorem pojazdów marki FOTON oraz producentem wybranych modeli elektrycznych pojazdów tej marki. Samochody dostawcze Foton eAumark 100% elektryczne o DMC 4,25T stanowią doskonałą alternatywę dla rynku logistyki ostatniej mili oraz usług miejskich, zwłaszcza że mogą one być prowadzone przez kierowców z prawem jazdy kategorii B, bez konieczności montażu tachografu w przypadku przewozu rzeczy w promieniu 100 km od bazy przedsiębiorstwa.

 


 

Wasi dostawcy


Polecane


ver. 2023#2