strona główna Aktualności Mobil 1 toruje drogę do tytułu Mistrza Świata Formuły 1 dla Oracle Red Bull Racing
2023-11-09, ostatnia aktualizacja 2023-11-09 11:58

Mobil 1 toruje drogę do tytułu Mistrza Świata Formuły 1 dla Oracle Red Bull Racing

Fot. ExxonMobil

Mobil 1 oraz Oracle Red Bull Racing świętują sukces zespołu na torach Formuły 1, sięgając po tytuły w klasyfikacji kierowców i konstruktorów Mistrzostw Świata Formuły 1 w sezonie 2023. To niezwykłe osiągnięcie oznacza dla zespołu szóste zwycięstwo w rywalizacji konstruktorów i trzecie z rzędu zwycięstwo Maxa Verstappena w mistrzostwach kierowców.

Bolid RB19, wykorzystujący technologię Mobil i Mobil 1 w paliwach i środkach smarnych, odnosi sukcesy na torze. W trakcie sezonu 2023 było kilka kluczowych momentów dla zespołu Oracle Red Bull Racing. Oto kilka ciekawych faktów z torów Formuły 1, które dotyczą współpracy Mobil 1 z Oracle Red Bull Racing:

  • Podczas każdego weekendu Grand Prix obecni na torze technicy Mobil 1 testują około 15 próbek paliwa i 50 próbek środków smarnych. 
  • Próbki środków smarnych testowane podczas Grand Prix Monako pozwoliły Oracle Red Bull Racing podjąć decyzję o dalszej rywalizacji z tymi samymi elementami układu napędowego w bolidzie Sergio Péreza po wypadku w Q1.
  • Max Verstappen odniósł najwięcej zwycięstw w wyścigach z rzędu spośród wszystkich kierowców w historii tej dyscypliny, a także przejechał najwięcej okrążeń w sezonie F1 na pozycji lidera.
  • Odkąd ExxonMobil jest partnerem Oracle Red Bull Racing do wygranej podczas Grand Prix USA zespół odniósł 56 zwycięstw oraz zdobył 123 miejsca na podium i 35 pole position w 141 wyścigach.

Osiągnięcia zespołu Oracle Red Bull Racing w 2023 r. są imponujące. W tym sezonie układ napędowy był bezkonkurencyjny, a osiągi, wydajność i spójność pomogły zapewnić miejsce w historii wyścigów Formuły 1.

Mobil 1, Oficjalny Partner Technologiczny Oracle Red Bull Racing, intensywnie współpracował z zespołem przez cały sezon, aby maksymalnie zwiększyć osiągi bolidu RB19. Zwycięstwo Oracle Red Bull Racing w Mistrzostwach Świata Formuły 1 w sezonie 2023 jest dowodem na istnienie synergii zespołu i jego partnera, Mobil 1, którzy wspólnie przesuwają kolejne granice technologii i innowacji w sportach motorowych.

Tagi

Olej  Mobil  ExxonMobil Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2