strona główna Aktualności Quantron AG wkracza na polski rynek
2023-11-17, ostatnia aktualizacja 2023-11-17 13:56

Quantron AG wkracza na polski rynek

Fot. Quantron AG

Niemiecka firma Quantron, dostawca systemów e-mobilności zasilanych czystą energią z akumulatorów i wodorem dla pojazdów użytkowych, posiadająca swe oddziały w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech, Hiszpanii, Szwajcarii i Rumunii, wchodzi na polski rynek. W portfolio produktów i usług firmy znajdują się samochody dostawcze i ciężarowe do przewozu towarów i osób, w tym autobusy miejskie i samochody komunalne specjalnego przeznaczenia, zasilane z akumulatorów i wodorowych ogniw paliwowych.

Oprócz nowych pojazdów elektrycznych Quantron oferuje także elektryfikację pojazdów używanych i istniejących, tworzenie indywidualnych koncepcji całościowych, obejmujących odpowiednią infrastrukturę ładowania, a także oferty wynajmu, finansowania i leasingu oraz szkolenia kierowców. Firma stawia bowiem za cel zrewolucjonizowanie transportu, kierując się koncepcją Q-Retrofit: każdy pojazd, który nie musi być wykonany od podstaw, jest korzystny dla środowiska.

- Jedną z kluczowych usług Quantron jest elektryfikacja istniejących użytkowych samochodów spalinowych i przekształcenie ich w zeroemisyjne pojazdy. Nadanie pojazdom spalinowym drugiego życia ma ogromny potencjał dla ochrony klimatu i zarządzania zasobami. W ten sposób emisje z produkcji baterii mogą być w pełni zrekompensowane przez uniknięcie emisji z produkcji nowych pojazdów – mówi Jacek Grzybek, dyrektor zarządzający Quantron Polska.

Odpowiedzią na wyzwania systemowe, która wyróżnia Quantron na tle branży, jest dążenie do stworzenia ekosystemu produktów i rozwiązań o zerowej emisji 360 stopni. Oznacza to, że w przyszłości firma będzie dostarczała wszystkie elementy łańcucha wartości mobilności, takie jak „zielone” pojazdy, serwis i konserwację, ubezpieczenia, leasing, finansowanie, infrastrukturę, a także dostarczenie energii elektrycznej i wodoru. Usługa Quantron-as-a-Service jest obecnie uruchamiana w Niemczech, a po testowym okresie firma planuje udostępnić ją w Polsce.

Pojazdy Quantron dostępne obecnie na polskim rynku:

  • QLI BEV (Battery Electric Vehicle) – modele w 100% elektryczne od 3,5 do 7,2 tony. Są bezemisyjne i ciche na drodze, a tym samym nadają się do użytku nocnego. Produkowane zarówno jako nowe pojazdy, jak i przez modyfikację silników spalinowych w używanych pojazdach. Dzięki wysoko wydajnym akumulatorom oferują rzeczywisty zasięg do 180 km i mogą być naładowane przy użyciu szybkich ładowarek w ciągu około 1 godziny.
  • QLI FCEV (Fuel-Cell Electric Vehicle) – transporter z wodorowymi ogniwami paliwowymi o masie 4,2 tony. 8,2 kilograma wodoru na pokładzie zapewnia rzeczywisty zasięg do 450 km. Dzięki wielu wariantom nadwozia jest elastyczny w użyciu, a ładowność i czasy tankowania są zbliżone do pojazdu z porównywalnym silnikiem spalinowym.
  • QUARGO 4 EV – model cichy i bezemisyjny, z realnym zasięgiem do 230 km. Przeznaczony do transportu towarów w centrach miejskich (tzw. transport ostatniej mili).
  • QHM BEV i QHM FCEV – elektryczny ciągnik siodłowy zasilany z akumulatorów lub ogniw H2, przeznaczony do transportu redystrybucyjnego, logistyki zakładowej oraz operacji zbierania odpadów.
  • CIZARIS 12 EV – w  100% elektryczny autobus miejski, z realnym zasięgiem do 370 km.

Tagi

Quantron 


 

Wasi dostawcy

Polecane


ver. 2023#2