strona główna Aktualności Axalta gratuluje zwycięzcom Bridgestone World Solar 2023
2023-11-17, ostatnia aktualizacja 2023-11-17 14:33

Axalta gratuluje zwycięzcom Bridgestone World Solar 2023

Fot. Axalta

Axalta, globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, pogratulował zespołowi Innoptus Solar Team z Uniwersytetu w Leuven w Belgii, obrony tytułu mistrza świata w klasie Project Challenger w wyścigu Bridgestone World Solar Challenge. Wyścig ten rozgrywany jest co roku (od 1987 r.) na trasie o długości 3021 km i obejmuje dziewięć obowiązkowych punktów kontrolnych, w których zespoły zatrzymują się i wykonują podstawowe czynności konserwacyjne. Uczestnicy pokonują dystans każdego dnia do godziny 17:00, a następnie rozbijają obóz na pustyni, gdziekolwiek się znajdują.

Tegoroczna edycja Bridgestone World Solar Challenge zakończyła się w nadmorskim mieście Adelaide, w Australii Południowej. Samochód solarny Infinite wystartował z Darwin, a zwycięska podróż trwała 34 godziny, 4 minuty i 41 sekund.

Podczas projektowania i konstrukcji jednomiejscowego pojazdu Infinite zasilanego energią słoneczną, studenci z belgijskiego uniwersytetu wykazali się niezwykłą pomysłowością w zakresie inżynierii i innowacji. Samochód solarny został polakierowany w światowej klasy centrum szkoleniowym Axalta Refinish Academy w Mechelen, w Belgii, przy użyciu produktów z innowacyjnego systemu Ultra Performance Energy.

Linia produktów wykorzystuje rewolucyjną i opatentowaną przez Axalta technologię – Fast Cure Low Energy, która znacznie zmniejsza zużycie energii w kabinie lakierniczej, jednocześnie zapewniając najwyższą jakość powłoki. Ultra Performance Energy to jedyny system lakierniczy, który pozwala na suszenie w niższych temperaturach lub na powietrzu w temperaturze 20°C, co doskonale wpisuje się w cele zespołu w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ultra Performance Energy doskonale spisał się podczas wyścigu, wytrzymując ekstremalne upały i trudne warunki na trasie.

Tagi

Axalta 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2