strona główna Aktualności Brembo rozszerza globalną działalność przemysłową
2024-02-26, ostatnia aktualizacja 2024-02-26 14:16

Brembo rozszerza globalną działalność przemysłową

Brembo

Specjalizująca się w dziedzinie układów hamulcowych firma Brembo otwiera swój pierwszy zakład produkcyjny w Tajlandii. Inwestycja, o łącznej wartości około 40 milionów euro, zgodnie ze strategią Grupy ma na celu rozszerzenie jej globalnej działalności przemysłowej i pozwoli Brembo wykorzystać nowe możliwości rozwoju w Azji Południowo-Wschodniej.

Zakład będzie produkował układy hamulcowe dla firm obecnych w Tajlandii, przede wszystkim dla marek europejskich i amerykańskich. Będzie on zlokalizowany w samym centrum przemysłu motocyklowego, w prowincji Rayong, na południe od Bangkoku. Po pełnym uruchomieniu zakład Brembo będzie zatrudniał około 150 osób.

W piątek, 16 lutego, prace budowalne rozpoczęła ceremonia wmurowania kamienia węgielnego. Obiekt ma zostać oddany do użytku w pierwszym kwartale 2025 roku, zajmie on powierzchnię ok. 17 tys. m kw. na obszarze ok. 40 tys. m kw., z możliwością rozszerzenia do 95 tys. m kw. w celu przyszłej rozbudowy.

Projekt ten uzupełnia ostatnie inwestycje Brembo na rynku motocyklowym, takie jak zakup firm SBS Friction w Danii i J.Juan w Hiszpanii w latach 2020-2021. Przejęcia te umożliwiły Grupie rozszerzenie oferty produktów dla jednośladów. Biznes motocyklowy stanowi obecnie około 13% całkowitych przychodów Brembo.

Tagi

Hamulce  Brembo 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2