strona główna Aktualności Brembo korzysta w 75% z energii odnawialnej
2024-04-30, ostatnia aktualizacja 2024-04-30 11:39

Brembo korzysta w 75% z energii odnawialnej

Brembo

Firma Brembo, globalny producent układów hamulcowych, opublikowała Raport Zrównoważonego Rozwoju 2023, w którym podsumowuje działania i wyniki osiągnięte w każdym obszarze ESG – środowiskowym, społecznym i korporacyjnym. W 2023 r. emisja CO2 na jednostkę produktu została zmniejszona o 9,5%. Wykorzystanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych wzrosło, osiągając bezprecedensowy poziom 75%, a w trzech krajach – we Włoszech, Meksyku i Brazylii – wykorzystanie źródeł odnawialnych wyniosło 100%.

- Położenie nacisku na zrównoważony rozwój i kontynuowanie wzrostu przy jednoczesnym utrzymaniu zysków to złożone wyzwanie dla takiej globalnej grupy przemysłowej jak Brembo – stwierdziła Cristina Bombassei, Chief CSR Officer Brembo. – Nie zmniejsza to naszej determinacji do działania, a nasze dotychczasowe osiągnięcia motywują nas do jeszcze lepszych wyników. Jesteśmy przekonani, że nasza działalność może i musi mieć wpływ na sytuację w regionach, w których jesteśmy obecni. Przechodzimy okres rosnącej świadomości środowiskowej i społecznej, a to wymaga od wszystkich firm podejmowania coraz bardziej wpływowych, konkretnych i przejrzystych zrównoważonych działań.  

W Raporcie Zrównoważonego Rozwoju 2023 zostało również uwzględnione zaangażowanie Brembo w zarządzanie zasobami naturalnymi w celu promowania zamkniętego obiegu procesów i produktów. Firma skupia się szczególnie na rozwiązaniach w zakresie odzyskiwania wody i wykorzystywania surowców wtórnych, takich jak pozostałości przetworzonych materiałów i złom żelazny. Ponadto Grupa zwraca uwagę na przetwarzanie odpadów powstających podczas produkcji. W 2023 r. Brembo zdołało odzyskać ponad 440 000 t wyprodukowanych odpadów, co stanowi około 88% całości.

W promocję zrównoważonego rozwoju Grupy Brembo angażuje cały swój międzynarodowy zespół, składający się z ponad 15 600 pracowników w 15 krajach, zachęcając ich do składania innowacyjnych projektów. Najlepsze z nich zdobywają Brembo Sustainability Awards, których piąta edycja odbyła się w 2023 r. i zgłoszono do niej 57 propozycji.

Ponadto Brembo aktywnie kształtuje swój łańcuch dostaw. W 2023 r. Grupa zorganizowała Net Zero Supply Chain Workshop dla swoich 300 głównych dostawców, poświęcony przyspieszeniu procesu dekarbonizacji łańcucha dostaw.

Tagi

Hamulce  Brembo 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2