Fot. Osram
Zestaw adapterów pozwala na pompowanie kół rowerów z zaworami Presta, wózków dziecięcych, a także piłek czy materacy
Każdy, kto kupuje kompresor do opon czy jump starter doskonale zna podstawowe zastosowanie takich urządzeń, lecz mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że oprócz głównego przeznaczenia te akcesoria mają często wiele dodatkowych i bardzo przydatnych funkcji.
Rodzina kompresorów OSRAM TYREinflate to poręczne, lekkie i kompaktowe urządzenia wygodne do przechowywania i transportu. Wszystkie zostały zaprojektowane w taki sposób, by były maksymalnie funkcjonalne, wygodne w użytkowaniu i trwałe. Oczywiście, głównym ich zadaniem jest kontrola i uzupełnianie ciśnienia w oponach. Część z nich została jednak wyposażona w dodatkowe funkcje, które czynią je niezwykle przydatnymi przy wielu innych okazjach.
Na szczególną uwagę zasługują modele bezprzewodowe OTIR 6000, 4000 i 2000, które dzięki wbudowanemu akumulatorowi mogą służyć nie tylko do pompowania opon w samochodach i jednośladach, lecz także jako powerbank do ładowania np. telefonu komórkowego czy latarka.
Kompresor OSRAM TYREinflate 6000 (OTIR6000) pozwala na wyrównanie ciśnienia w oponach już w ciągu 2 minut. Urządzenie zostało wyposażone w duży, cyfrowy wyświetlacz z możliwością łatwego ustawienia wymaganej wartości powietrza w oponie, a także funkcję „auto-stop“, która samoczynnie kończy proces pompowania po osiągnięciu zadanej wartości.
Model OSRAM TYREinflate 2000 (OTIR 2000) jest bardzo lekki i ma niewielkie rozmiary. Urządzenie ma cyfrowy, podświetlany wyświetlacz, a dzięki wbudowanej pamięci można zaprogramować cztery wartości do różnych pojazdów. Mimo niedużych gabarytów OTIR 2000 ma spore możliwości. Oponę rowerową jest w stanie napompować w czasie poniżej 2 minut, a maksymalne ciśnienie, jakie pozwala uzyskać to 8,3 bara.
Urządzenie TYREinflate 4000 napompuje 13-calową oponę w niecałe cztery minuty, a 15-calową w sześć minut. Wbudowany akumulator pozwala na użycie go w każdym miejscu, a podświetlany wyświetlacz ułatwi pracę po zmroku. Oprócz wygodnej funkcji bezprzewodowego użytkowania, kompresor wyposażono w kabel do ładowania typu USB-C, a także przewód zasilający z wtyczką do gniazda zapalniczki.
Dołączony do każdego kompresora zestaw adapterów pozwala na pompowanie kół rowerów z zaworami Presta, wózków dziecięcych, a także piłek czy materacy. Dodatkową funkcją wymienionych wyżej modeli jest latarka, która pomoże napompować koło po zmroku, jak również przyda się do innych prac przy samochodzie czy rowerze.
Rodzina boosterów OSRAM BATTERY start to oparte na technologii litowo-kobaltowej urządzenia, które pozwolą szybko poradzić sobie z rozładowanym akumulatorem i uruchomić samochód. Dzięki kompaktowej budowie wszystkie te „rozruszniki” można łatwo przechowywać w schowku samochodowym i mieć je zawsze pod ręką, gotowe do użycia. To, na co warto zwrócić uwagę w ofercie dostępnych starterów to także szereg innych, przydatnych funkcji. Urządzenia wyposażono w gniazda USB, dzięki czemu mogą pełnić rolę powerbanku i ładować np. telefony komórkowe, aparaty, tablety itp. Każdy z modeli ma także wbudowaną latarkę, co znacznie ułatwia podłączanie boostera w ciemnych miejscach czy po zmroku, ale nie tylko. Latarka ma także zaprogramowany tryb SOS, dzięki któremu można nadać sygnał alarmowy za pomocą alfabetu Morsa. Wszystkie boostery są bezpieczne w użytkowaniu, producent zastosował zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem biegunów, zwarciem i skokami napięcia.
Urządzenie OBSL 200 jest w stanie uruchomić silnik o pojemności do 3 litrów. Po użyciu błyskawicznie się ładuje – wystarczą jedynie 2 godziny do naładowania do pełna. Jump starter OBSL 300 pozwala na uruchomienie silnika benzynowego o pojemności do 6 litrów lub wysokoprężnego do 3 litrów. Naładowanie go zajmuje 3 godziny.
OSRAM BatteryStart 400, dzięki pojemności 16 800 mAh, jest w stanie pomóc w uruchomieniu silnika benzynowego do 8 litrów lub diesla o dwukrotnie mniejszej pojemności. Ładowanie trwa 4 godziny.
0 komentarzy dodaj komentarz