strona główna Nowości rynkowe MyFi: bezpieczne systemy informacji i rozrywki
2011-05-30, ostatnia aktualizacja 2011-05-30 00:01

MyFi: bezpieczne systemy informacji i rozrywki

MyFi CollisionWarning

Fot. Delphi

MyFi CollisionWarning

Dostarczane przez firmę Delphi Automotive zestawy MyFi są samochodowymi systemami informacji i rozrywki (infotainment), pozwalającymi bezpiecznie korzystać z urządzeń multimedialnych lub telefonów komórkowych oraz unikać zagrożeń czyhających na drodze.

Samochody z wbudowanymi modułami MyFi potrafią ostrzegać przed możliwością zaśnięcia za kierownicą, nieplanowanym opuszczeniem pasa ruchu albo poinformować o pojawieniu się pieszego przekraczającego drogę w zbyt małej odległości. Niebezpieczne zdarzenia są sygnalizowane za pomocą sygnałów dźwiękowych, optycznych lub wibracjami kierownicy. Zestawy MyFi współpracują też z innymi podsystemami informacyjnymi - przykładowo, potrafią przypomnieć o konieczności zatankowania paliwa albo wyświetlać nocą wyostrzony obraz drogi na osobnym monitorze.

Urządzenia produkowane przez Delphi Automotive komunikują się ze światem zewnętrznym za pośrednictwem interfejsów Bluetooth, WLAN, GSM/UMTS, USB lub z wykorzystaniem innych standardów łączności przewodowej bądź bezprzewodowej. Pozwala to na przykład łatwo podłączyć smartfon do elektroniki samochodu i wyświetlać menu telefonu na ekranie pokładowego komputera, odtwarzać pliki MP3 za pomocą wbudowanego w aucie zestawu głośnikowego itp.

Systemy MyFi zagościły w Europie już w zeszłym roku: w samochodzie Audi A1 pojawiło się radio CNR zapewniające usługi łączności i nawigacji. Urządzenie może być dostosowane także do potrzeb innych pojazdów. Radio CNR da się skonfigurować tak, aby współdziałało z ponad 200 odmianami systemów informacyjnych różnych samochodów. 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2