strona główna Wydarzenia DAF XF 105 ciężarówką roku 2012
2012-06-14, ostatnia aktualizacja 2012-06-14 08:02

DAF XF 105 ciężarówką roku 2012

DAF XF 105 ciężarówką roku

Fot. DAF

DAF XF 105 ciężarówką roku

Flagowy DAF wypadł najlepiej w porównaniu ze swoimi głównymi konkurentami i zdobył tytuł Samochodu Ciężarowego Roku 2012. 

Plebiscyt został zorganizowany przez holenderskie czasopismo Truckstar, przeznaczone dla użytkowników i miłośników ciężarówek. Skład jury wybrano po analizie zgłoszeń czytelników i ostatecznie w jego skład weszło 21 zawodowych kierowców. Przez trzy dni testowali i oceniali oni wszystkie modele pojazdów przeznaczone do przewozów dalekobieżnych, zwracając szczególną uwagę na ich właściwości jezdne oraz wygodę pracy.

Najlepszym ze wszystkich ocenianych pojazdów okazał się właśnie DAF, otrzymując bardzo wysokie noty za silnik, układ jezdny i kabinę. Testerzy zgodnie stwierdzili, że żadna inna ciężarówka nie oferuje takiej swobody ruchu, tak przestronnych schowków i równie wygodnych leżanek. Począwszy od sposobu w jaki składa się górna leżanka, poprzez blokadę DAF Night Lock, a na obszernej lodówce skończywszy - wszystko działa tak, jak powinno. Usytuowany za kabiną stopień oraz osłona przeciwsłoneczna, zmyślnie umieszczona na zwijanych żaluzjach, to tylko niektóre ze sprytnych i efektywnych rozwiązań świadczących o tym, że firma DAF w pierwszej kolejności myśli o komforcie kierowców. 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane