strona główna Nowości rynkowe Nowy maluch Opla ma na imię Adam
2012-07-17, ostatnia aktualizacja 2012-07-17 13:37

Nowy maluch Opla ma na imię Adam

Nowy maluch Opla ma na imęAdam

Fot. Opel

Nowy maluch Opla ma na imęAdam

Adam to drugi, obok Agili, model Opla, który firma wprowadza do sprzedaży w segmencie A. W odróżnieniu praktycznej Agili najnowszy model jest skierowany głównie do indywidualistów i osób młodych.

Wizualnie maluch z Russelsheim przypomina nieco kształtem nadwozia Fiata 500, a przednimi światłami Smarta. Ten trzydrzwiowy samochód o długości prawie 3,70 metra i szerokości 1,72 metra (bez lusterek) może przewieźć czterech pasażerów. Początkowo Opel Adam będzie dostępny z trzema silnikami benzynowymi (1,2 litra 70 KM; 1,4 litra 87 KM oraz 1,4 litra 100 KM) oraz z pięciobiegową, manualną, skrzynię biegów. Wszystkie układy napędowe obejmują pakiet ecoFLEX, wyposażony w system Start/Stop, który zapewnia oszczędność paliwa. W późniejszym okresie zostanie zaprezentowany również mały silnik benzynowy nowej generacji, wykorzystujący turbodoładowanie z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz system Start/Stop. Adam wyposażony w ten silnik będzie dostępny z sześciobiegową skrzynią biegów.

Nowy model będzie dostępny w sprzedaży po oficjalnej premierze podczas Paryskiego Salonu Motoryzacyjnego, który potrwa od 29 września do 14 października 2012 roku. Pierwsze samochody pojawią się w salonach w styczniu przyszłego roku.

Tagi

Opel  Maluch  Adam Wasi dostawcy

Podobne

Polecane