strona główna Wyposażenie Diagnostyka podwozi - szybko, łatwo i przyjemnie
2012-08-08, ostatnia aktualizacja 2012-08-08 07:19

Diagnostyka podwozi - szybko, łatwo i przyjemnie

Fot. archiwum

Fot. archiwum

Prezentacja firmowych nowości Hunter Engineering Company zorganizowana została we Wrocławiu przez Zakład Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych Politechniki Wrocławskiej oraz firmę Wimad, wyłącznego dystrybutora tej marki w Polsce. W spotkaniu wzięli udział pracownicy polskich warsztatów i stacji kontroli pojazdów.

 

hunter

Szybki pomiar geometrii kół

System Hunter Quick Check do pomiaru geometrii kół pozwala, aby każdy samochód przekraczający bramę warsztatu podlegał badaniu opłacalnemu zarówno dla warsztatu, jak i klienta. Urządzenie mierzy całkowitą zbieżność przednią i tylną oraz kąty pochylenia kół. Głowic nie trzeba centrować na kołach, nie uszkadzają też one felg, dzięki miękkim, gumowym osłonom. Cała operacja, od wjazdu na stanowisko – do otrzymania wydruku, trwała na pokazie 1 minutę i 16 sekund.

 

hunter

CodeLink™ – urządzenie do resetowania i kalibracji czujnika skrętu kół 

Coraz więcej produkowanych obecnie samochodów wymaga wyzerowania i skalibrowania na nowo czujnika kąta skrętu po każdej regulacji geometrii. Dzięki urządzeniu CodeLink™ można tę czynność przeprowadzić w ciągu zaledwie kilku minut. Podczas prezentacji na testowym Lexusie RX 400h trwało to krócej niż 10 minut. Obsługujący urządzenie mechanik jest nieustannie informowany o tym, jakie czynności kolejno wykonywać – komendy są wyświetlane na monitorze.

 

hunter

Nowa wersja wyważarki Hunter 9700 z testem drogowym koła

Została pokazana we Wrocławiu w kilka dni po swojej amerykańskiej premierze. To nowe urządzenie, bazujące technologicznie na 9700, ma poprawiony interface użytkownika i jest obsługiwane za pomocą dotykowego monitora, zamiast dotychczasowego panelu przycisków. Ekran jest niezwykle odporny na uszkodzenia – prelegent dowiódł tego... uderzając w niego śrubokrętem. 

Ciekawymi dodatkami są również: podnośnik ułatwiający zamontowanie koła na wyważarce i laserowy czujnik, pomagający dokładnie umieścić ciężarek korekcyjny. 

 

hunter

Montażownica TCX3000 bez łyżki montażowej 

Przeznaczona jest do obsługi kół samochodów osobowych i dostawczych o średnicach do 34 cali, ma dwie rolki do zbijania opony z felgi. Górna rolka jest umieszczona w obrotowej głowicy, wyposażonej w bezdotykowy przyrząd zastępujący zwykłą łyżkę montażową. Umożliwia to montaż i demontaż opon niskoprofilowych oraz ogumienia typu RunFlat. W obsłudze dużych i ciężkich kół pomaga pneumatyczny dźwignik, dostępny jako wyposażenie opcjonalne.

 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2