strona główna Informacje Wirtualne zwycięstwo Loeba nad Vettelem
2012-08-12, ostatnia aktualizacja 2012-08-12 09:20

Wirtualne zwycięstwo Loeba nad Vettelem

Fot. www.castroledgerankings.com

Wirtualne zwycięstwo Loeba nad Vettelem

Fot. www.castroledgerankings.com

Świetna passa Sebastiena Loeba znajduje odzwierciedlenie w tegorocznym rankingu kierowców Castrol EDGE "Race for 2012".

Ranking Castrol EDGE to jedyne zestawienie, dzięki któremu fani sportów motorowych mogą porównać osiągnięcia mistrzów Formuły 1 z wynikami kierowców rywalizujących na rajdowych szutrach. Dostępna na stronie www.castroledgerankings.com aplikacja jest oparta o analizy ekspertów oraz zaawansowane narzędzia, pozwalające mierzyć i oceniać występy każdego spośród 2500 kierowców walczących w 42 różnych seriach sportów motorowych.

Specjaliści Castrola i tygodnika „Autosport” opracowali metodę liczenia punktacji w taki sposób, by kierowcy różnych dyscyplin mieli równe szanse. Przy ustalaniu pozycji zawodników jest brana pod uwagę nie tylko kolejność na mecie, lecz także szereg innych czynników, jak na przykład ranga zawodów i długość trasy. Dodatkowe punkty można zdobyć za najszybsze okrążenie, utrzymanie pozycji lidera podczas całego wyścigu, czy uzyskanie znaczącej przewagi nad kolejnym rywalem. Jeden dobry start to za mało, by znaleźć się w czołówce. Do tego trzeba jeździć równo przez cały sezon, bowiem ranking Castrol EDGE premiuje najbardziej wytrzymałych kierowców.

Castrol

Zestawienie zawiera dwie tabele. Jedna uwzględnia starty w ostatnich 12 miesiącach, zaś druga – „Race for 2012” – tylko wyniki uzyskane w danym roku kalendarzowym. Po Rajdzie Finlandii w rankingu za rok 2012 prowadzi rajdowiec Sebastien Loeb. Francuz wyprzedził Fernando Alonso oraz Sebastiana Vettela i ma nad nimi sporą przewagę. Z kolei w rankingu  obejmującym ostatnie 52 tygodnie na pierwszym miejscu wciąż jest Vettel, ale jego przewaga się zmniejsza. Zachowuje on pozycję lidera przede wszystkim dzięki świetnym wynikom z drugiej części ubiegłego sezonu.

Więcej informacji: www.castroledgerankings.com


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane