strona główna Nowości rynkowe Dodatkowe zawieszenie pneumatyczne
2009-11-23, ostatnia aktualizacja 2009-11-23 11:51

Dodatkowe zawieszenie pneumatyczne

Dodatkowe zawieszenie pneumatyczne

Fot. Intrak

Dodatkowe zawieszenie pneumatyczne

Bezpieczeństwo i komfort jazdy jest w obecnych czasach nie do przecenienia, zły stan polskich dróg jak i jazda z maksymalnym obciążeniem powodują szybkie zużycie elementów zawieszenia oraz znaczne pogorszenie własności trakcyjnych samochodów dostawczych. Producenci pojazdów użytkowych projektują zawieszenia tak, aby spisywały się jak najlepiej, jednak tylko w określonym zakresie, przez co zazwyczaj zaniżają maksymalną ładowność, dodatkowo większość pojazdów jest przewidziana do poruszania się po utwardzonych nawierzchniach dobrej jakości jakie występują w krajach zachodniej Europy.

Odpowiedzią na problemy przewoźników może być sprzedawany przez firmę Intrak dodatkowy system pneumatycznego zawieszenia, który jest montowany nieinwazyjnie między ramę, a oś pojazdu. Pozwala on regulować prześwit i sztywność zawieszenia w zależności od aktualnych potrzeb użytkownika, dodatkowo jest wzmocnieniem znacznie lepszym i nowocześniejszym niż dotychczas stosowane dokładanie piór resorów.

Intrak

Zalet dodatkowego pneumatycznego zawieszenia jest wiele, do najważniejszych należy poprawa własności trakcyjnych nawet na drogach o uszkodzonej nawierzchni, samochód przy maksymalnym załadowaniu nie „siada”, rozkład sił hamowania znacząco się poprawia, a zawieszenie pracuje w przewidzianym przez producenta zakresie co znacznie wydłuża jego żywotność i okres bezawaryjnej pracy, w opcji możliwe jest także sterowanie poprzecznym przechyłem pojazdu co umożliwia wypoziomowanie pojazdu przy nierównomiernym obciążeniu skrzyni ładunkowej. Na rynku dostępne są zestawy do konkretnych modeli samochodów dostawczych, camper i terenowych 4x4, co ważne zamontowanie dodatkowego zawieszenia pneumatycznego jest nieinwazyjne i nie powoduje utraty gwarancji samochodu.

Intrak

Zestaw podstawowy do samochodu dostawczego proponowany przez firmę Intrak to dwa miechy powietrzne wraz z elementami montażowymi (dedykowane do konkretnych modeli), komplet przewodów powietrznych wraz ze złączkami i zaworem regulacyjnym, do kontroli ciśnienia służy manometr analogowy. Zestaw ten można rozszerzyć o kompresor wysokiej jakości wraz z panelem kontrolno-sterującym, sterowanie może być wspólne dla całej osi bądź indywidualne dla każdej strony. Do kompletu dołączana jest także instrukcja ze wskazówkami eksploatacyjnymi, dwuletnia gwarancja oraz instrukcja montażu.

Firma Intrak z Pruszkowa prowadzi serwis jak i sprzedaż gotowych zestawów montażowych do wszystkich popularnych samochodów dostawczych, katalog i dokładniejsze dane techniczne można znaleźć na www.intrak.com.pl

IntrakWasi dostawcy

Podobne

Polecane