strona główna Wydarzenia Ultrafioletowe powłoki firmy Brembo
2012-09-17, ostatnia aktualizacja 2012-09-17 07:11

Ultrafioletowe powłoki firmy Brembo

Fot. Brembo

Ultrafioletowe powłoki firmy Brembo

Fot. Brembo

Firma Brembo jest pionierem w dziedzinie zabezpieczania powierzchni tarcz hamulcowych z wykorzystaniem ultrafioletu (UV). Powstające z jego zastosowaniem powłoki charakteryzują się większą odpornością na korozję niż elementy chronione w tradycyjny sposób (na przykład powierzchnie cynkowane) - potwierdzają to zarówno testy przeprowadzone z użyciem wody, jak i słonej mgły.

Technologie UV pozwalają też zrezygnować z zabezpieczania tarcz hamulcowych w czasie przechowywania lub transportu. Oszczędza to czas mechaników, którzy nie muszą oczyszczać części z oleju standardowo wykorzystywanego do ochrony powierzchni przed korozją. Poza tym technologie zabezpieczania ultrafioletem mają mniejszy wpływ na środowisko naturalne niż procesy takie jak cynkowanie albo pokrywanie żywicami epoksydowymi.

Przedstawiciele firmy Brembo podkreślają także estetyczny aspekt stosowania ultrafioletu. Podczas tegorocznych targów Automechanika odbywa się wystawa "Art is a disc" - prezentowane są na niej prace młodych artystów, którzy na różne sposoby udekorowali tarcze hamulcowe z wykorzystaniem promieniowania UV. Ekspozycję można oglądać w hali numer 3 na stanowisku D.21. 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2