strona główna Nowości rynkowe Ogrzewanie postojowe firmy DEFA
2012-11-14, ostatnia aktualizacja 2012-11-14 07:49

Ogrzewanie postojowe firmy DEFA

Produkowane przez norweską firmę DEFA niezależne elektryczne ogrzewanie postojowe jest alternatywą dla kosztownych systemów ogrzewania paliwowego. Dzięki modułowej budowie można je skonfigurować zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Do wyboru mamy trzy warianty (pakiety):

  • Pakiet I: zawiera ogrzewacz silnika wraz z zestawem przyłączeniowym i elementami montażowymi. Jest to wersja podstawowa, która umożliwia rozruch silnika nawet w bardzo niskich temperaturach. Po uruchomieniu auta z nawiewów zaczyna się wydobywać ciepłe powietrze.
  • Pakiet II: jest dodatkowo wyposażony w ogrzewacz wnętrza. W efekcie auto jest ciepłe w środku, a kierowca nie musi zeskrobywać szronu z szyb.
  • Pakiet III: jest najbardziej zaawansowanym i całkowicie bezobsługowym zestawem. W jego skład wchodzą dodatkowo: ładowarka akumulatora, czujnik temperatury zewnętrznej oraz programator sterujący lub pilot zdalnego sterowania. Użytkownik podaje godzinę, o której samochód ma być przygotowany do jazdy, a system DEFA WarmUp włącza się samoczynnie wcześniej (o godzinie zależnej od temperatury zewnętrznej). Ładowarka akumulatora zaczyna pracę natychmiast po podłączeniu zasilania zewnętrznego 230V. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy podgrzewanie silnika i przedziału kierowcy jest wyłączone. Po całkowitym naładowaniu akumulatora ładowarka przechodzi w tryb podtrzymania, zabezpieczając akumulatory przed przeładowaniem. W celu ochrony akumulatora przed uszkodzeniem napięcie ładowania jest korygowane w zależności od temperatury otoczenia.

Odpowiedni wariant elektrycznego ogrzewania postojowego marki DEFA można dobrać korzystając ze strony internetowej http://www.kompletacje.intercars.com.pl/ lub sięgając do IC Katalogu. Pakiety I, II oraz III opisano w sekcji "Ogrzewanie/Wentylacja/Klimatyzacja".

DEFA

Elementy elektrycznego ogrzewania postojowego, fot. DEFAWasi dostawcy

Podobne

Polecane