strona główna Aktualności Startuje Castrol EDGE Trophy
2013-04-11, ostatnia aktualizacja 2013-04-11 10:53

Startuje Castrol EDGE Trophy

Fot. Castrol

Fot. Castrol

W najbliższą sobotę, 12 kwietnia, rozpocznie się rywalizacja o puchar Castrol EDGE Trophy. Cykl jest rozgrywany w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a do tegorocznego kalendarza zawodów Castrol EDGE Trophy wybrano sześć z siedmiu rajdów RSMP.

Pierwsze zawody – Rajd Świdnicki-Krause – odbędą się między 12 a 14 kwietnia. Kolejne wyścigi to Rajd Wisły (23-25 maja), Rajd Karkonoski (5-7 lipca), Rajd Rzeszowski (8-10 sierpnia), Rajd Polski (13-15 września) i Rajd Dolnośląski (17-19 października). W całym cyklu Castrol EDGE Trophy mogą brać udział zawodnicy jadący samochodami Ford Fiesta R1 i R2.

Do pierwszego wyścigu zgłosili się między innymi Aron Domżała, Hubert Ptaszek, Marcin Scheffler, Marcin Górny, Dariusz Poloński oraz osiemnastoletni Łotysz Ralfs Sirmacis. Ten ostatni zawodnik pomimo młodego wieku ma już na koncie zwycięstwo w klasie R2 w Mistrzostwach Łotwy w 2012 roku. Tym razem zadebiutuje w wyścigach na asfalcie.

Wszyscy zawodnicy startujący tegorocznych zawodach Castrol EDGE Trophy będą mieć te same numery startowe podczas każdego rajdu. Nowością będą relacje na żywo z kamer umieszczonych w samochodach (w tym z dwóch superoesów rozgrywanych w piątkowy wieczór w Świdnicy). Będzie można je oglądać m.in. na telebimie w strefie serwisowej, gdzie powstanie miasteczko CET z namiotem i serwisem dla wszystkich startujących załóg.

Główną nagrodą dla zdobywcy pucharu jest samochód osobowy. Na najlepszych w każdej z sześciu rund także czekają nagrody: zwycięzca otrzyma 10 tysięcy złotych, a zawodnicy zajmujący drugie i trzecie miejsce 5 i 2,5 tysiąca złotych.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane