strona główna Aktualności Paweł Trela rozpoczyna sezon
2013-04-19, ostatnia aktualizacja 2013-04-19 06:53

Paweł Trela rozpoczyna sezon

Fot. Castrol

Fot. Castrol

Paweł Trela przygotowuje się do kolejnego sezonu driftingowego. Zawodnik już w najbliższy weekend wystartuje samochodem Opel GT w pierwszej rundzie Driftingowych Mistrzostw Polski w Poznaniu.

Opel GT to nowy samochód Treli: kierowca nie zamierza rezygnować z używanego do tej pory Nissana. W przyszłości ma on zostać zmodernizowany; w sezonie 2013 drifter pojedzie jednak Oplem. Samochód od początku był budowany z myślą o tym, aby mógł sprostać wymaganiom regulaminowym większości lig światowych.

Opel został maksymalnie odchudzony, obniżony i poszerzony. Wewnątrz zamontowano rozbudowaną klatkę bezpieczeństwa. Trela jest projektantem i wykonawcą przednich zwrotnic i wszystkich wahaczy. Składany miękki dach zastąpiono elementem wykonanym z tworzywa. Przednią i tylną część auta wykonaną również z laminatu da się błyskawicznie zdejmować, dzięki czemu mechanicy łatwo uzyskają dostęp do silnika. Nie jest nim seryjna jednostka Opla GT. Jej miejsce zajął trzylitrowy silnik z Toyoty Supry o mocy około 900 KM (w razie potrzeby będzie można ją zwiększyć do ponad 1000 KM). Po przeróbkach samochód waży 1040 kilogramów i na potrzeby regulaminu Driftingowych Mistrzostw Polski zostanie dociążony do 1150 kilogramów.

W pojeździe wykorzystywany jest olej Castrola. Firma ta sponsoruje występy Pawła Treli. Także w 2013 roku wybór zawodnika padł na olej Castrol EDGE Professional TWS 10W-60.

Trela w trakcie sezonu 2013 chce wziąć udział w pełnym cyklu Driftingowych Mistrzostw Polski. Pierwsza eliminacja, 20 i 21 kwietnia na Torze Poznań, będzie połączona z zawodami międzynarodowej ligi Eastern Europe Drift Championship. Między 31 maja a 2 czerwca Trela pojawi się też na zawodach DHB Danish Fastest Car, będących największą tego typu imprezą w Danii.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane