Zarówno silniki benzynowe, jak i jednostki wysokoprężne nowego Volkswagena Golfa VII opuszczają linię produkcyjną z zainstalowanymi produktami firmy NGK Spark Plug.
Podstawowe silniki benzynowe 1,2 oraz 1,4 TSI mają zamontowaną platynową świecę zapłonową PZKER7A8EGS. Ma ona wyjątkowo cienką elektrodę środkową z platynową końcówką i elektrodą masy, zapewniającą dobre rozprzestrzenianie się płomienia. Elektroda masy wyposażona jest poza tym w trójwarstwowy miedziany rdzeń. Cała świeca ma ponadto tzw. długi izolator, który zapobiega zewnętrznym przebiciom.
W nowych silnikac dieslowskich EA288 (1,6 TDI i 2,0 TDI) Volkswagen montuje świecę żarową NGK Y1002 AS. Jest ona wyposażona w rurkę grzewczą o średnicy 3,5 mm i oferuje tzw. zaawansowany system szybkiego żarzenia (Advanced Quick Glow System), który umożliwia podgrzanie świecy do temperatury 1000°C w niecałe dwie sekundy.
Do układu wydechowego nowego Volkswagena firma NGK dostarcza sondy lambda. Do modelu silnika 1,2 TSI trafi binarna sonda lambda OZAS-S, która reguluje powstawanie mieszanki. Z kolei w silniku 1,4 TSI instalowana jest linearna sonda typu ZFAS-U jako sonda regulacyjna oraz sonda OZAS-S jako sonda diagnostyczna. Sonda ZFAS-U wspomaga powstawanie mieszanki także w silniku 1,6 TDI.
Informacja prasowa
Portal publikuje informacje prasowe skierowane do pracujących w warsztatach samochodowych napraw oraz środowiska aftermarketu motoryzacyjnego.
0 komentarzy dodaj komentarz