strona główna Wydarzenia II runda Driftingowych Mistrzostw Polski
2013-05-16, ostatnia aktualizacja 2013-05-16 10:06

II runda Driftingowych Mistrzostw Polski

Fot. Maciej Spychał

Fot. Maciej Spychał

Po pierwszej rundzie Driftingowych Mistrzostw Polski, która została rozegrana na torze "Poznań" drifterzy ponownie staną do walki na torze wyścigowym "Kielce" w Miedzianej Górze.

Fani driftingu chętnie posługują się hasłem "Kiss The Wall", które doskonale opisuje kielecką imprezę: charakterystycznym elementem trasy zawodów jest metalowa banda, o którą samochody ocierają się podczas jazdy w kontrolowanym poślizgu. Tor "Kielce" to jeden z najszybszych obiektów, na jakim odbywają się zawody tego typu. Najlepsi drifterzy inicjują poślizg przy prędkościach dochodzących do 180 km/h.

Druga runda mistrzostw będzie okazją do zobaczenia kilku najnowszych samochodów. Znany z Rajdu Dakar motocyklista Jakub Przygoński wystartuje najnowszą Toyotą GT86, a jedyna kobieta występująca w Driftingowych Mistrzostwach Polski – Karolina Pilarczyk – zaprezentuje nowego Nissana napędzanego silnikiem Chevroleta Corvette.

Oprócz samochodów biorących udział w zawodach na torze pojawi się jedyny w Europie driftujący TIR. Jest nim ciągnik siodłowy marki Volvo specjalnie przygotowany do jazdy w poślizgach przez firmę STW Center. Emocji także pokazy jednego z najlepszych polskich stunterów – Huberta Dylona "Raptownego".

W piątek, 18 maja, odbędą się treningi i kwalifikacje. Właściwym dniem zawodów będzie sobota, kiedy to najpierw 32, a następnie 16 najlepszych zawodników zmierzy się w pojedynkach w parach. Również tego dnia najodważniejsi z kibiców będą mogli zasiąść w fotelu pasażera z czołowymi zawodnikami, którzy wezmą udział w godzinnej sesji Drift Taxi. Park maszyn tradycyjnie będzie otwarty dla kibiców.

Driftingowe Mistrzostwa Polski


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane