strona główna Wydarzenia Hahn Racing: szansa na hattrick
2013-05-17, ostatnia aktualizacja 2013-05-17 07:37

Hahn Racing: szansa na hattrick

Fot. Castrol

Fot. Castrol

Już jutro i pojutrze, 18 i 19 maja, rozpocznie się kolejny sezon walki o tytuł mistrza Europy w wyścigach ciężarówek. Faworytem jest Jochen Hahn – niemiecki kierowca z zespołu Hahn Racing wspierany przez firmę Castrol.

Pierwsza eliminacja zostanie rozegrana na torze Misano we Włoszech; później zawody przeniosą się do Hiszpanii, Francji, Niemiec, Rosji, Czech i Belgii. Zmagania zakończą się w październiku na torze Le Mans. W tegorocznym cyklu FIA Truck Racing wystartuje 21 kierowców reprezentujących 8 zespołów.

Jeśli Hahn zdobędzie tytuł, skompletuje hattrick, czyli trzy zwycięstwa z rzędu. Podobnie jak w ubiegłym sezonie Jochen Hahn zasiądzie za kierownicą ciężarówki MAN (model TGS 18.480). Samochód o masie 5500 kg jest napędzany sześciocylindrowym, rzędowym silnikiem o mocy 1100 KM, a za przeniesienie napędu odpowiada szesnastostopniowa, ręczna skrzynia biegów.

Castrol jest obecny w wyścigach ciężarówek od ponad 15 lat; zawody tego typu są doskonałym poligonem dla środków smarnych.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane