strona główna Aktualności Mobil Delvac Strong Traker 2013
2013-06-11, ostatnia aktualizacja 2013-06-11 07:15

Mobil Delvac Strong Traker 2013

Fot. Mobil Delvac

Fot. Mobil Delvac

Tegoroczny turniej Mobil Delvac Strong Traker różni się od poprzednich edycji zawodów. Do siłowania się na rękę dołączają dwie nowe konkurencje, dzięki którym rywalizacja kierowców stanie się jeszcze bardziej wymagająca. Zmiany dotyczą wyłącznie fazy eliminacji. Runda finałowa jest nadal zarezerwowana dla siłowania się na rękę.

W pierwszej nowej konkurencji – Trzymaniu Beczek – traker stanie na podeście, a jego zadaniem będzie jak najdłuższe utrzymanie dwóch ciężarów na łańcuchach. Druga próba – Waga Płaczu Przodem – polega na jak najdłuższym utrzymaniu ciężaru przed sobą. Podczas tej konkurencji dłonie zawodnika muszą znajdować się na wysokości pomiędzy brodą i czołem.

Pierwszy tegoroczny turniej odbędzie się 15 i 16 czerwca podczas jubileuszowych 20. Trakerskich Spotkań w Krakowie. Dwa tygodnie później, 29 czerwca, w trakcie Międzynarodowego Zlotu Kierowców Aut Ciężarowych w Deszcznie zostaną rozegrane kolejne zawody. Zapisy do Turnieju będą przyjmowane bezpośrednio przed próbą siłową. Do finału turnieju zakwalifikuje się ośmiu zawodników, którzy uzyskają najlepszy łączny czas z dwóch konkurencji.

Turnieje Mobil Delvac Strong Traker są organizowane od 2010 roku. Najbardziej utytułowanymi zawodnikami są Marcin Dudek, dwukrotny Strong Traker z lat 2010 i 2011, Paweł Lasota, weteran armwrestlingu i jego syn Grzegorz, który wygrał wszystkie ubiegłoroczne zawody.

Mobil Delvac Strong TrakerWasi dostawcy

Podobne

Polecane