strona główna Aktualności Opony Yokohama Advan A053
2013-08-27, ostatnia aktualizacja 2013-08-27 06:43

Opony Yokohama Advan A053

Yokohama Advan A053

Yokohama

Yokohama Advan A053

Opony Advan A053 japońskiej firmy Yokohama są w stanie pokonać najtrudniejszą nawierzchnię. Ogumienie zostało zaprojektowane specjalnie dla samochodów rajdowych.

Zastosowane technologie gwarantują doskonałą przyczepność opon na luźnym podłożu, podczas przyśpieszania, hamowania oraz na zakrętach. Odpowiednio dobrany skład mieszanki pozwala w bardzo krótkim czasie osiągnąć optymalną temperaturę pracy gum. Układ rowków i duże bloki bieżnika zapewniają szybkie odprowadzenie wody i błota, a wzmocniona konstrukcja odpowiada za stabilność pojazdu.

W trakcie projektowania modelu Advan A053 wykorzystano doświadczenie zdobyte przez Yokohamę dzięki uczestnictwie w imprezach takich jak Super GT, FIA Formuła 2, Rajdowe Mistrzostwa Azji i Pacyfiku czy American Le Mans Series. Od 7 lat Yokohama jest oficjalnym dostawcą opon do serii WTCC – najważniejszego wyścigu samochodów turystycznych, organizowanego przez federację FIA. Marka jest jednym z oficjalnych dostawców opon podczas Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC), którego kolejne rundy odbędą się w tym roku w Polsce.

Podczas wrześniowego Rajdu Polski w Mikołajkach na oponach Advan A053 pojadą Toshi Arai z Japonii i Mark Wallenwein z Niemiec.

Yokohama Advan A053Wasi dostawcy

Podobne

Polecane