strona główna Nowości rynkowe Dunlop Trailmax Meridian
2019-10-01, ostatnia aktualizacja 2019-10-01 10:26

Dunlop Trailmax Meridian

Fot. Dunlop

Fot. Dunlop

Firma Dunlop prezentuje nową oponę do motocykli. Model Trailmax Meridian opracowano z uwzględnieniem specyfiki jednośladów turystycznych.

Z badania oczekiwań użytkowników wynika, że opony turystyczne muszą być bardzo wszechstronne, aby nadawały się do off-roadu i długich wycieczek. Dodatkowo powinny wykorzystywać moc i osiągi najnowszych motocykli.

Dunlop podkreśla, że w nowym modelu wydłużeniu uległ przebieg podczas dynamicznej jazdy. W przypadku tylnej opony Trailmax Meridian testy wykazały wzrost przebiegu o 6% w jeździe po linii prostej i o ponad 15% przy kącie nachylenia 40 stopni. Jeszcze lepsze są przebiegi przedniej opony. Udało się też zsynchronizować przewidywany czas wymiany obu opon.

Wzór bieżnika został zaprojektowany tak, aby efektywnie usuwać wodę przy zachowaniu wysokiego poziomu przyczepności na suchej nawierzchni. Jest to możliwe dzięki technologii Dunlop MultiTread. Składa się na nią m.in. mieszanka Hi-Silica, która zapewnia przyczepność na mokrej nawierzchni i sprawia, że opona jest bardziej elastyczna w niższych temperaturach. W połączeniu z osnową Rayon Ply Casing zapewnia to zwiększone przebiegi i znacznie krótszy czas nagrzewania. Jest to korzystne dla kierowców, którzy coraz częściej jeżdżą motocyklami turystycznymi przez cały rok.

Zarówno przednie, jak i tylne ogumienie ma dwuwarstwową wersję osnowy Rayon-Ply, która w połączeniu z bezszwowym opasaniem (JLB) zapewnia pewne prowadzenie.

Motocykl turystyczny musi pozwalać również na jazdę w terenie. W testach własnych Dunlopa opona Trailmax Meridian wykazała lepszą trakcję na miękkim, błotnistym terenie niż trzej najwięksi konkurenci i aktualnie sprzedawany model TrailSmart MAX. W głębokim błocie lub żwirze osiągi były na tym samym poziomie co zwycięzcy – TrailSmart MAX.

Opona Trailmax Meridian jest dostępna w czterech rozmiarach na przód i trzech na tył. Ogumienie nadaje się m.in. do motocykli BMW GS, Honda Africa Twin i Crosstourer, KTM Adventure, Suzuki V-Strom, Triumph Tiger oraz Yamaha Tenere i Super Tenere.

Tagi

Opony  Dunlop  Ogumienie 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2