strona główna Wydarzenia III runda Driftingowych Mistrzostw Polski 2014
2014-07-02, ostatnia aktualizacja 2014-07-02 06:17

III runda Driftingowych Mistrzostw Polski 2014

Fot. Polska Federacja Driftingu

Fot. Polska Federacja Driftingu

Karpacz stał się znany wśród kibiców driftingu za sprawą zorganizowanej po raz pierwszy w roku 2011 rundy górskiej (tzw. Touge Drift). Było to wydarzenie przełomowe skali europejskiej; wcześniej nigdzie na Starym Kontynencie nie organizowano profesjonalnych zawodów na prawdziwej górskiej drodze.

W roku 2012 jedną z rund Driftingowych Mistrzostw Polski ponownie zorganizowano w Karpaczu. Niestety, trasa biegnąca ulicą Karkonoską, pomimo bardzo ciekawej i technicznie trudnej konfiguracji, nie pozwalała kibicom na komfortowe, a przede wszystkim bezpieczne śledzenie zmagań zawodników. Dlatego w roku 2013 zawodów driftingowych w Karpaczu nie było. Jednak dzięki rozbudowie infrastruktury drogowej w Karpaczu ponownie pojawiła się możliwość zorganizowania Touge Driftu. Nowa trasa zawodów biegnie fragmentem ulicy Olimpijskiej. Impreza odbędzie się w dniach 5 i 6 lipca.

Na odwiedzających 3. rundę Driftingowych Mistrzostw Polski czekać będą dodatkowe atrakcje – m.in. znane w świecie sportów motorowych Monster Girls, które odwiedzą Karpacz w niedzielę. Park maszyn, jak zwykle na zawodach driftingowych, będzie otwarty dla kibiców.

Organizatorem imprezy jest Polska Federacja Driftingu.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane