strona główna Aktualności Bosch w segmencie pojazdów użytkowych
2014-09-25, ostatnia aktualizacja 2014-09-25 14:04

Bosch w segmencie pojazdów użytkowych

Fot. Bosch

Fot. Bosch

Dzięki zwiększeniu obrotów o ponad 10% segment samochodów użytkowych znacząco przyczynia się do wzrostów w dziale Bosch Technika Motoryzacyjna. Obroty całego działu mają wzrosnąć w 2014 roku o 7–8%.

W bieżącym roku co czwarte euro zarabiane przez dział Technika Motoryzacyjna pochodzi ze sprzedaży części i wyposażenia do samochodów ciężarowych, transporterów lub autokarów. Poinformował o tym podczas odbywających się w Hanowerze Międzynarodowych Targów Pojazdów Użytkowych IAA 2014 Wolf-Henning Scheider – członek zarządu Robert Bosch GmbH i rzecznik działu przedsiębiorstwa Technika Motoryzacyjna. Głównym motorem wzrostu jest, tak jak do tej pory, technologia dla silników Diesla. Z uwagi na zaostrzające się normy emisji Bosch odnosi korzyści nie tylko ze sprzedaży części i wyposażenia do samochodów ciężarowych i autokarów, ale także do pojazdów takich jak traktory i maszyny budowlane.

W Europie oraz USA Bosch oferuje samochodom użytkowym usługi bazujące na sieci Internet. Przedstawiciele firmy są zdania, że już w 2016 roku każdy nowo wyprodukowany samochód ciężarowy w Europie i USA będzie podłączony do Internetu, co przełoży się na zwiększenie opłacalności eksploatacji. Opracowana przez Boscha technologia Eco.Logic Motion pozwala przyjąć efektywną strategię jazdy wykorzystującą tzw. horyzont elektroniczny tworzony dzięki danym z systemu nawigacyjnego. Bosch zintegrował układ napędowy i skrzynię biegów z systemem nawigacyjnym pojazdu, co przynosi średnio 5% oszczędności paliwa (a zgodnie z pomiarami wykonanymi przez klientów – nawet do 9%).

Na początku 2015 roku dział Techniki Motoryzacyjnej Boscha będzie zatrudniać ok. 193 000 pracowników (niemal o 13 000 więcej niż na początku tego roku).


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2