strona główna Aktualności Titanium Strong Virtual Drift
2015-05-28, ostatnia aktualizacja 2015-05-28 06:00

Titanium Strong Virtual Drift

Fot. Castrol

Fot. Castrol

W ramach zainicjowanego przez Castrola projektu Titanium Strong Virtual Drift po raz pierwszy połączono jazdę realnym samochodem z wirtualną rzeczywistością.

Prowadzony przez Matta Powersa (jednego z czołowych drifterów z USA) Ford Mustang Roush Stage 3 pokonał trasę stworzoną w wirtualnej rzeczywistości, a odcięty od świata realnego kierowca widział ją jedynie na ekranach gogli Oculus Rift. Film dokumentujący tę próbę jest dostępny na kanale YouTube Castrol EDGE (www.youtube.com/watch?v=d9YR4_vH7EM).

Interaktywny kask zintegrowany z goglami Oculus Rift uniemożliwiał obserwację tego, co dzieje się przed maską. Pokazywana na ekranach gogli trasa błyskawicznie się zmieniała; konieczne więc były niezwykle szybkie reakcje kierowcy na spadające skały, nagle pojawiające się góry, tunele i osuwające się zbocza.

Titanium Strong Virtual Drift to drugi z "Testów Tytanu", czyli serii wydarzeń dla fanów sportów motorowych. W samochodzie zastosowano olej Castrol EDGE wzmocniony dodatkiem Titanium FST. Jest to najbardziej zaawansowany technologicznie i najbardziej wytrzymały produkt Castrola. "Testy Tytanu" mają pokazać, z jakimi obciążeniami musi radzić sobie olej silnikowy w ekstremalnych warunkach.

Gogle Oculus Rift DK2 aktualizują obraz 75 razy na sekundę. W samochodzie monitorowano wszystko, począwszy od kąta skrętu kierownicy, przez prędkość obrotową kół, aż po pozycję amortyzatorów i pedału gazu.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane