strona główna Wyposażenie Blaski bez cieni
2015-09-02, ostatnia aktualizacja 2015-09-02 06:00

Blaski bez cieni

Lepsza widoczność to wydajniejsza praca

Philips

Lepsza widoczność to wydajniejsza praca

W motoryzacyjnych warsztatach naprawczych łatwo znaleźć potwierdzenie tezy, iż lepsza widoczność zwiększa wydajność pracy, ogranicza ryzyko popełniania błędów i zapobiega szybkiemu męczeniu się pracowników.

Samochodowy mechanik męczy się bowiem i prędko ulega znużeniu nie tylko z powodu siłowania się z zapieczonymi śrubami i przemieszczania ciężkich podzespołów, lecz także z powodu nadmiernego wytężania wzroku przy niewłaściwym oświetleniu miejsca wykonywania naprawy. Musi przy tym praktycznie przez cały czas korzystać ze sztucznych źródeł światła, które nie zawsze pozwalają precyzyjnie zobaczyć demontowane i montowane elementy. Od jakości tego oświetlenia zależy bezpośrednio komfort i sprawność pracy.

Co w tym wypadku znaczy jakość? Otóż oświetlenie powinno rzucać jak najmniej cieni, być odpowiednio silne i mieć barwę maksymalnie zbliżoną do światła dziennego, do którego najlepiej przystosowane jest ludzkie oko.

Nowa generacja lamp

Dziś spełnienie wyżej wspomnianych warunków jest w pełni możliwe dzięki technologii LED. Gama profesjonalnych lamp warsztatowych marki Philips składa się z niewielkich urządzeń do wstępnych prac kontrolnych (seria Penlight), lamp bezprzewodowych (seria RCH) i przewodowych (seria CBL) oraz systemu modułowego, umożliwiającego w pełni bezcieniowe oświetlenie miejsca naprawy (MDLS).

Philips

Gama profesjonalnych modeli lamp warsztatowych marki Philips, od lewej: Penlight, RCH, CBL i MDLS

Po kilku latach obecności na rynku oferta marki Philips przekonała już dużą część warsztatowców. Wcześniej wiele lat przepracowali oni w świetle zwykłej żarówki na kablu i wydawało im się to wystarczające. Nawet krótkie użytkowanie lampy Philips pozwala docenić dużą różnicę w komforcie pracy. Światło jest bowiem jaśniejsze, a jego snop znacznie szerszy.

Dodatkowe zalety

Wszystkie lampy marki Philips zostały zaprojektowane z myślą o wymagającym środowisku pracy, jakim jest warsztat samochodowy. Są więc wodoszczelne i odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne (np. upadek z większej wysokości bądź nadepnięcie nogą), jak i na specyficzne zanieczyszczenia (np. środkami smarnymi). Konstrukcja ich uchwytów zapobiega przypadkowemu wyślizgnięciu się z ręki, nawet jeśli jest ona śliska od smaru.

Kolejnym walorem współczesnej lampy warsztatowej jest sposób jej mocowania. W większości modeli Philips haczyk można obracać wokół własnej osi, a gdy nie jest on potrzebny – schować go w obudowie. Nie wszędzie jednak uda się na nim zawiesić lampę. Dlatego coraz więcej lamp wyposażanych jest w zaczepy magnetyczne, na tyle silne, by umożliwiały stabilne utrzymanie lampy w pionie lub poziomie, pod różnymi kątami, a nawet podczepienie jej do góry nogami.

Philips

Zaczep magnetyczny pozwala mocować lampę w dowolnej pozycji

Modele bezprzewodowe zasilane są akumulatorami wielokrotnego ładowania, które można ładować z różnych źródeł – od portu USB komputera lub testera diagnostycznego, poprzez samochodowe gniazdko 12 V, po stacjonarną instalację elektryczną 230 V. Niezbędne kable połączeniowe wchodzą w skład wyposażenia lampy. Istotną zaletą lamp marki Philips jest też inteligentny system zarządzania energią akumulatora, zapewniający stałą intensywność oświetlenia niezależnie od stopnia naładowania. Tym różnią się te produkty od tanich lamp warsztatowych dostępnych w sklepach internetowych, które przygasają w miarę wyczerpywania się zapasu energii.

Nie tylko wygoda

Lampy inspekcyjne Philips nie tylko ułatwiają pracę mechanika, lecz również budują jego profesjonalny prestiż w oczach klientów. Na przykład podczas uzgadniania szczegółów zlecenia znacznie lepsze wrażenie sprawia pokazywanie usterek hamulców, przegubów lub zawieszeń w jasnym świetle bezprzewodowej lampy Philips niż słowne przekazywanie informacji nie zawsze zrozumiałych dla przeciętnego użytkownika samochodu. Klient widzi, że niesprawność jest ewidentna, a warsztat korzysta z profesjonalnego źródła światła, co zwiększa jego wiarygodność i w odniesieniu do innych rodzajów stosowanego sprzętu.

Nie ulega też wątpliwości, iż zakup diodowych lamp warsztatowych marki Philips przyczynia się także do skrócenia średniego czasu naprawy wykonywanej w warsztacie, co umożliwia obsłużenie większej liczby klientów i zwiększenie przychodów usługowej firmy. Wysoka trwałość tych lamp pozwala na ich użytkowanie przez lata.Tarek Hamed
Marketing Manager CE Lumileds PolandWasi dostawcy


Podobne

Polecanever. 2023