strona główna Wydarzenia Opony Pilot Sport we Frankfurcie
2015-09-21, ostatnia aktualizacja 2015-09-21 10:31

Opony Pilot Sport we Frankfurcie

Fot. Michelin

Fot. Michelin

Podczas salonu samochodowego Frankfurt IAA 2015 firma Michelin prezentuje swoją nową oponę Pilot Sport 4 z ultrareakcyjnym bieżnikiem oraz technologię Michelin Acoustic.

Ogumienie Pilot Sport jest przeznaczone zarówno do samochodów sportowych, jak i popularnych aut osobowych. Bieżnik opony reaguje na zmianę kierunku jazdy błyskawicznie dostosowując się do nawierzchni, co  pozwala na dokładne i skuteczne kierowanie samochodem. W oponie zastosowano technologię Dynamic Response (aramidowo-nylonowe opasanie), zapewniającą precyzyjne przenoszenie reakcji kierowcy na drogę.

Opona Pilot Sport 4 trafi do sprzedaży na początku 2016 roku i początkowo będzie dostępna w rozmiarze 17 i 18 cali; później pojawią się modele 19-calowe.

Na targach we Frankfurcie zostaną zaprezentowane również opony Pilot Sport 3 z technologią Michelin Acoustic, która ogranicza hałas wytwarzany przez ogumienie o 15–20 proc. Aby uzyskać taki efekt zastosowano warstwę specjalnej pianki poliuretanowej przymocowanej do wnętrza opony, która pochłania hałas powstający podczas kontaktu opony z asfaltem.

Michelin pokaże ponadto ogumienie CrossClimate – pierwszą na świecie oponę letnią z homologacją zimową.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane